Dyplom MBA otwiera drogę do reelekcji? TAAAK! Ale lepszy Collegium Humanum czy Apsley? Prezydent wszystkich uczelni… a miasto WRZE

Sprawa poparcia dla Sutryka zyskała na intensywności w marcu, kiedy to miało miejsce spotkanie Rady Krajowej PO. Właśnie tam, 8 marca, spodziewano się zamknięcia listy kandydatów na prezydentów miast.

784

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk komentuje aferę Collegium Humanum: "To jak zakupy w sklepie mięsnym"
Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk komentuje aferę Collegium Humanum: "To jak zakupy w sklepie mięsnym"

Nie, Nie chodzi nam tym razem o Konrada Fijołka a o pana Sutryka z Wrocławia. Wśród członków Platformy Obywatelskiej (PO) panuje zawód spowodowany decyzją Donalda Tuska dotyczącą poparcia dla prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Dyplom MBA otwiera drogę do reelekcji zwłaszcza z Collegium Humanum którym legitymuje się prezydent Wrocławia.

Jedność koalicji łamana rozdźwiękiem po decyzji Donalda Tuska

Tło decyzji rysuje się na szerokim spektrum politycznym. Nie tylko PO, ale i inne partie z Koalicji Obywatelskiej, takie jak Zieloni, Akcja Miasto i Nowoczesna, wyrażają swoje stanowisko. Z jednej strony, wspomniane partie nie popierają Sutryka, z drugiej – Platforma, pod wpływem Tuska, decyduje się go wesprzeć, co spotyka się z mieszanymi uczuciami.

Sprawa poparcia dla Sutryka zyskała na intensywności w marcu, kiedy to miało miejsce spotkanie Rady Krajowej PO. Właśnie tam, 8 marca, spodziewano się zamknięcia listy kandydatów na prezydentów miast. Jednak decyzja w sprawie Wrocławia – czy poprzeć urzędującego prezydenta Sutryka, czy posła KO, Michała Jarosa – pozostała nierozstrzygnięta, wzmagając napięcie i oczekiwania na dalsze rozwinięcie sytuacji.

Do 14 marca, kiedy to rejestracja komitetów wyborczych miała rzucać światło na oficjalne decyzje, Platforma zaskoczyła, nie rejestrując komitetu Jarosa. To właśnie wtedy z ust polityków PO padły słowa, że „klamka zapadła” i to na Sutryka padł wybór Tuska. Lider Koalicji Obywatelskiej przez kilka dni zachowywał milczenie, by ostatecznie 19 marca, podczas konferencji prasowej, potwierdzić oficjalne poparcie dla Sutryka.

Niezadowolenie i samouwielbienie czyli kto kogo, Zdrojewski przeciw

Decyzja ta spotkała się z falą krytyki i niezadowolenia. Nie tylko wśród internautów, ale również wśród lokalnych koalicjantów PO, takich jak Nowoczesna, Partia Zieloni i Akcja Miasto. Różnice w ocenie kandydatury Sutryka przez różne frakcje KO są znaczące, a samo poparcie wywołało burzę opinii, zarówno na scenie lokalnej, jak i krajowej.

Wśród polityków Platformy nie brakuje głosów krytycznych wobec decyzji Tuska. Senator Grzegorz Schetyna, mimo historycznych różnic, popiera tę decyzję, w przeciwieństwie do posła Bogdana Zdrojewskiego, który wyraża swoje niezrozumienie i rozczarowanie. Rozłam w partii wyraźnie uwidacznia się na tle różnorodnych opinii i oczekiwań wobec kierunku, w jakim powinna podążać polityka lokalna.

Mieszkańcy Wrocławia i działacze związani z Platformą i Koalicją Obywatelską wyrażają zawód i frustrację, obawiając się, że ich oczekiwania na zmianę i świeże podejście do zarządzania miastem nie zostaną spełnione. Decyzja o poparciu Sutryka, mimo krytyki jego rządów i stylu zarządzania, zamyka drogę dla nowych, potencjalnych liderów miasta, którzy mogliby wnosić odmienne, może bardziej oczekiwane przez społeczeństwo, wartości i inicjatywy.

Jaka będzie decyzja wyborców?

Podsumowując, decyzja Donalda Tuska o poparciu Jacka Sutryka na kolejną kadencję prezydenta Wrocławia odbiła się szerokim echem na polskiej scenie politycznej, wywołując podziały nie tylko wśród polityków i działaczy, ale również wśród samych wyborców. Wydaje się, że w nadchodzących wyborach karty zostały już rozdane, lecz nastroje i opinie publiczne wskazują, że nie wszystkie decyzje przyjmowane są z zadowoleniem, a dialog i zrozumienie między liderami a bazą wyborczą pozostają kluczowe dla dalszego kształtowania lokalnej polityki.

————————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia