Protest rolników – „Wizyta z małą niespodzianką” od 4 kwietnia

Protest rolników - "Wizyta z małą niespodzianką" od 4 kwietnia. "Rolnicy dziękuję za gazowanie i pałowanie w Warszawie" Szymonowi Hołowni. 24 godzinne protesty pod biurami od dnia 16 kwietnia 2024.

188

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Protest rolników - Wizyta z małą niespodzianką od 4 kwietnia pierwszy był Szymon Hołownia
Protest rolników - Wizyta z małą niespodzianką od 4 kwietnia pierwszy był Szymon Hołownia

Protest rolników przybiera nową formę, czyli „Wizyta z małą niespodzianką„. Nowa forma protestów rolników już trwa i ostatnio przekonał się o tym Szymon Hołownia. W ubiegłym tygodniu przed domem marszałka Sejmu w podlaskiej gminie Sidra rozrzucono obornik. Na płocie zostały rozwieszone banery: „Rolnicy dziękuję za gazowanie i pałowanie w Warszawie” i „Zdrajca polskiej wsi„. Wskazują one jasno kto stoi za tym co zrobiła policja w Warszawie podczas rolniczych protestów. Jak twierdzi obdarowany czynu tego dokonali chuligani. Skąd my to znamy?

W niedzielę „Wizyta z małą niespodzianką” miała miejsce u europosła Krzysztofa Brejzy. W Inowrocławiu rolnicy odwiedzili biuro europosła i zostawili przed wejściem skrzynkę z obornikiem.

TONY OBORNIKA POD DOMEM SZYMONA HOŁOWNI! – rolniczy odwet na politykach

Marcin Wroński, organizator akcji powiedział: W tygodniu po świętach Wielkanocnych, akcje będą przeprowadzane pod każdymi biurami poselskimi bez względu na przynależność polityczną. Chcemy w ten sposób mówić o problemach rolników i wywierać presję w ten sposób.

Rolnicy zapowiadają list intencyjny z prośbą o dialog, który trafi do prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu oraz posłów.

KOMUNIKAT OGÓLNOPOLSKIEGO KOMITETU PROTESTACYJNEGO!!

Zmieniamy formę protestu.

1. W niedzielę (24.03.2024) każdy rolnik Nagrywa film i wrzuca go w media społecznościowe. Nagranie najlepiej zrealizować będzie przed biurami poselskimi, a jeśli to niemożliwe Nagrywamy przy traktorze, gospodarstwie z flagami. Z treści nagrania musi wybrzmieć, że 4 kwietnia wybieramy się do biur posłów/senatorów w terenie bez względu na przynależność partyjną z wizytą i z małą „niespodzianką „. (Paczka obornika, słoik gnojówki, snopek słomy, kiszonka, produkt rolno-spożywczy, worek zboża). Zgłaszamy na dzień 4 kwietnia protest pod biurami posłów, senatorów oraz europosłów i jeśli to możliwe jedziemy tam traktorami. Planowany protest potrwa 4 godziny (10:00-14:00). W nagraniu musi wybrzmieć jasno, że to społeczeństwo prosi nas o to abyśmy zaprosili do współpracy polityków. Jeżeli komisja Rolnictwa ogranicza kontakt ze społeczeństwem, to społeczeństwo przyjdzie pod biura członków komisji Rolnictwa.

2. W nagraniu zaznaczamy również, że jeżeli dany Parlamentarzysta nie przyjedzie na spotkanie 4 kwietnia, wówczas dajmy czas 2 tygodni na podjęcie dialogu po czym jeśli to nie przyniesie rezultatu zgłaszamy uprzednio 24 godzinne protesty pod biurami na dzień 16 kwietnia 2024.

3. W międzyczasie piszemy list intencyjny do Prezydenta, Premiera, Marszałków Sejmu i Senatu oraz posłów z prośbą o dialog w naszych sprawach, analizujemy postulaty.

4. Jeszcze dziś na biurko premiera Donalda Tuska trafi prośba o negatywny głos podczas poniedziałkowego głosowania w PE odnośnie jednego z ważnych założeń wpisującego się w politykę Zielonego Ładu tj. Zalania 400 tyś hektarów. Treść pisma trafi również do opinii publicznej.

5. Na tyle na ile to możliwe rezygnujemy z blokad w okresie Wielkiego Tygodnia oraz podczas trwania Świąt Wielkiej Nocy. Oczywiście tam gdzie blokady są zgłoszone i trwają decyzję podejmie już sam organizator odpowiedzialny za taką blokadę.

6. Organizujemy lokalnie festyny rolnicze, rozmawiamy lokalnie z mieszkańcami, przekonujemy, że to o co protestujemy dotyczy także całego społeczeństwa.

Podpisano jako Ogólnopolski Komitet Protestacyjny.

Protest rolników - Wizyta z małą niespodzianką przed domem Szymona Hołowni
Protest rolników – Wizyta z małą niespodzianką przed domem Szymona Hołowni

Protest rolników w dniu dzisiejszym

W dniu dzisiejszym protest rolników ograniczył się do wyjazdu na drogi w trzech województwach:

lubuskie: blokada drogi S3a, Węzeł Myślibórz-Węzeł Gorzów Wielkopolski

zachodniopomorskie: droga S3a, Węzeł Myślibórz; droga S11, Węzeł Koszalin Zachód

lubelskie: droga S17 na odcinku Tomaszów Lubelski – przejście graniczne w Hrebennem; droga S12 – odcinek Chełm – przejście graniczne w Dorohusku. Protest będzie powiązany z blokadą przejść granicznych.

Na koniec zachęcam do lektury artykułu – Protest rolników 9.02.2024 Mapa protestów oraz Protest rolników 6 marca, zapowiadane blokady dróg

Policja brutalnie pacyfikuje rolników! Za takie działania policji Szymon Hołownia otrzymał niespodziankę od rolników.

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org 

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia