Akcja ABW. Rosyjski wpływ na polskich polityków

Akcja ABW. Rosyjski wpływ na polskich polityków

111

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Akcja ABW. Rosyjski wpływ na polskich polityków
Akcja ABW. Rosyjski wpływ na polskich polityków

Akcja ABW. Rosyjski wpływ na polskich polityków. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznej wczoraj robili przeszukania w Warszawie i Tychach. Związane to było ze śledztwem w sprawie działalności szpiegowskiej na rzecz Rosji wymierzonej przeciwko państwom i organom Unii Europejskiej. Znaleziono 48,5 tysięcy euro oraz 36 tysięcy dolarów jak przekazał Jacek Dobrzyński, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Akcja ABW. Rosyjski wpływ na polskich polityków – ujawniono działania

Wykonywane czynności to wynik międzynarodowej współpracy ABW z wieloma europejskimi służbami skoordynowanej w szczególności z partnerami z Czech. W efekcie tego ujawniono działania zmierzające do zorganizowania w państwach UE prorosyjskich inicjatyw i kampanii medialnych. Celem była kontynuacja założeń polityki zagranicznej Kremla, w tym osłabienie pozycji Rzeczpospolitej Polskiej na arenie międzynarodowej, dyskredytacja Ukrainy oraz wizerunku organów Unii Europejskiej” — można przeczytać w komunikacie na stronie ABW. Zdaniem czeskich mediów zdemaskowana, rosyjska siatka miała mieć wpływ na polityków w sześciu krajach: Polsce, na Węgrzech, w Niemczech, Francji, Belgii i Holandii. Podczas przeszukań poza środkami finansowymi zabezpieczono także sprzęty elektroniczne, a w tym telefony komórkowe.

Akcja ABW. Rosyjski wpływ na polskich polityków – Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego


ABW czyli Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego to polska agencja wywiadowcza odpowiedzialna za ochronę bezpieczeństwa narodowego Polski. Oto zestawienie kluczowych funkcji ABW: Kontrwywiad: ABW identyfikuje, bada i udaremnia działania szpiegowskie skierowane przeciwko Polsce. Kontrterroryzm: ABW działa na rzecz zapobiegania atakom terrorystycznym na terenie Polski oraz zwalcza organizacje terrorystyczne. Przestępczość zorganizowana: służby zajmują się zwalczaniem zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się takimi działaniami jak handel narkotykami, handel ludźmi i pranie pieniędzy.

Akcja ABW. Rosyjski wpływ na polskich polityków – Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Bezpieczeństwo ekonomiczne: ABW chroni również interesy gospodarcze Polski przed zagrożeniami zagranicznymi takimi jak szpiegostwo gospodarcze i cyberataki. Ochrona Rządu: ABW zapewnia bezpieczeństwo urzędnikom i instytucjom rządowym. Aby spełnić swoją misję Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego współpracuje z innymi polskimi służbami bezpieczeństwa i międzynarodowymi agencjami wywiadowczym

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o awaryjnym lądowaniu w Gdańsku

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia