Adam Bielan na celowniku śledczych a w tle miliony z NCBR i dotacyjne konkursy przejrzyste jak mleko – Taśmy NCBR

Gdy burza wywołana przez aferę w NCBR wreszcie ucichnie, czy pozostawi za sobą spaloną ziemię, czy też rodzącą się na nowo nadzieję na lepsze jutro? Tylko czas pokaże, lecz pewne jest, że saga o korupcji, władzy i upadku moralności długo jeszcze będzie huczeć w polskich domach.

1250

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Związek Pracodawców Business & Science Poland i zarobki panów od Adama Bielana. Jak widać bardzo opłacalna współpraca
Związek Pracodawców Business & Science Poland i zarobki panów od Adama Bielana. Jak widać bardzo opłacalna współpraca

W sercu Warszawy, pod szarym niebem zwiastującym burzę, rozgrywa się kolejny akt polskiej sagi korupcyjnej. Tym razem w roli głównej Adam Bielan, europoseł o stalowym spojrzeniu. Kolejny to Grzegorz Puda, były minister funduszy, którzy stanęli w obliczu podejrzeń o malwersacje na niewyobrażalną skalę. Ciemne chmury zgromadziły się nie tylko nad ich przyszłością polityczną, ale i nad całym Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), instytucją, która miała być latarnią morską innowacji w Polsce. Taśmy NCBR to taśmy prawdy czy troki od kaleson?

NCBR latarnia polskiej innowacyjności – konkurs „Szybka Ścieżka” czyli za szybko i za pazernie

Konkurs „Szybka Ścieżka – Innowacje Cyfrowe”, zamiast być triumfem polskiej myśli technologicznej, zamienił się w pole bitwy, na którym rzetelność i transparentność zostały brutalnie zdeptane przez chciwość i korupcję. Raport Najwyższej Izby Kontroli ujawnił przerażający obraz: „liczne nieprawidłowości” na każdym etapie konkursu, od przygotowania po wybór projektów. Oto jak złoto myśli innowacyjnej zamieniło się w popiół podejrzeń i oskarżeń.

Słowa tych zarzutów odbiły się szerokim echem po korytarzach władzy, prowadząc prokuratorów prosto do drzwi Adama Bielana i pana Pudy. Warszawska prokuratura regionalna, uzbrojona w kodeks karny, wszczęła śledztwo, które może przynieść burzę zdolną zmiatać polityczne kariery do nicości. Jeszcze nikt nie usłyszał zarzutów, ale już słychać ciche szepty o upadku tych, którzy niegdyś byli uważani za nietykalnych. Ba, oni byli guru dla innych.

Taśmy NCBR – taśma prawdę ci powie? i europosłowie są już po słowie? matactwo?

W centrum tej zawieruchy dwie firmy, które niczym złodzieje w nocy, wymknęły się z konkursu z łupem wartym blisko 178 milionów złotych. Jedna z nich, młoda spółka zaledwie 10 dni przed terminem zgłoszenia, zgarnęła 55 milionów złotych. Druga, zajmująca się tajemniczym „cyberbezpieczeństwem podmorskim”, otrzymała aż 123 miliony, mimo widma strat w ostatnich latach. Ich sukces? Czy to zasługa innowacyjności, czy raczej mrocznych koneksji w labiryncie politycznych zależności? A tak na poważnie to specjaliści od podmorskiego cyberbezpieczeństwa są z Podlasia gdzie prowadzą prace morskie? podmorskie? czy wzięli NCBR pod…

Gdy afera zaczęła nabierać tempa, zaczęły się pojawiać tajemnicze stenogramy. „Taśmy NCBR”, jak je nazwano, stały się bronią w rękach nieznanego sprawcy, gotową wysadzić fundamenty instytucji. Krzysztof B., aresztowany w związku z taśmami, jawi się jako mroczny kurier, który dostarczył dowody mogące obalić wieże zbudowane na piasku fałszu i obłudy.

Kolejne afery w drodze

Ile jeszcze afer będzie ściganych? ile ich jest? Świat się kończy, politycy będą teraz rozliczani? ha! upadek, strach kraść!!! czytaj o księdzu na poddaszu i prawie stu milionach Taśmy NCBR to nie koniec

Historia ta, niczym grecka tragedia, obnaża nie tylko słabości ludzkiej natury, ale i zgniłe fundamenty systemu, w którym innowacja i rozwój mają służyć nie społeczeństwu, ale wąskiej grupie beneficjentów. Gdy burza wywołana przez aferę w NCBR wreszcie ucichnie, czy pozostawi za sobą spaloną ziemię, czy też rodzącą się na nowo nadzieję na lepsze jutro? Tylko czas pokaże, lecz pewne jest, że saga o korupcji, władzy i upadku moralności długo jeszcze będzie huczeć w polskich domach.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia