Sportowcy z Białorusi i Rosji wykluczeni z otwarcia Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski powiedział, że rosyjscy i białoruscy sportowcy paraolimpijscy nie wezmą udziału w ich Ceremonii Otwarcia 28 sierpnia.

92

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Paryż 2024 otwarcie bez Rosjan
Paryż 2024 otwarcie bez Rosjan

Rosyjscy i białoruscy sportowcy nie wezmą udziału w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024. Pierwszej ceremonii, która odbędzie się nad rzeką – zaplanowanej na 26 lipca. To ogłosił we wtorek zarząd Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).

Indywidualni i neutralni sportowcy? czyli nie mają paszportów?

Indywidualni neutralni sportowcy nie wezmą udziału w paradzie delegacji podczas ceremonii otwarcia. Tak, ponieważ są to sportowcy indywidualni, ale zostanie im zapewniona możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu. To ten sam scenariusz, który został użyty dla niezależnych uczestników olimpijskich na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku dla sportowców z byłej Jugosławii. Decyzja o ceremonii zamknięcia zostanie podjęta w późniejszym terminie. To takie bajanie komitetu olimpijskiego który za kasę jest w stanie przełknąć wiele.

Paryż 2024, neutralni to sportowcy z rosyjskim lub białoruskim paszportem, którzy spełnili wymogi kwalifikacyjne do igrzysk. Zarząd wykonał również zatwierdzenie flagi i hymnu. Uwaga hymn nie ma słów. To dopiero ekwilibrystyka co? Wszystko dla dobra sportu.

Medale wygrane przez sportowca neutralnego nie będą wyświetlane na tabeli medali Narodowego Komitetu Olimpijskiego. Jeśli sportowiec neutralny wygra medal, podczas ceremonii zwycięstwa zawisnie flaga neutralna i zostanie odtworzony hymn neutralny. W obliczu trwającej wojny na Ukrainie, MKOl ogłosił w grudniu, że rosyjscy i białoruscy sportowcy będą mogli rywalizować tylko jako indywidualni neutralni sportowcy na tegorocznych Igrzyskach w Paryżu. Jak Wam się to podoba? Oczywiście w czasie Igrzysk rodacy neutralnych nadal będą mordować Ukraińców. W przerwach będą oglądać transmisję z Olimpiady, to się nazywa tradycja sportu!!!

Paryż 2024 – UWAGA kwiatek do kożucha!!!!

Aby móc konkurować, muszą spełnić wymogi kwalifikacyjne. Drużyny rosyjskich i białoruskich sportowców nie będą mogły startować, podobnie jak sportowcy, którzy aktywnie wspierają wojnę przeciwko Ukrainie. Oczekuje się, że prawie 100 tys osób zgromadzi się wzdłuż Sekwany podczas Ceremonii Otwarcia, z kolejnymi 220 000 na brzegach wzdłuż sześciokilometrowego odcinka rzeki.

Pojemność widowni została zmniejszona o połowę ze względów bezpieczeństwa. Choć nie ma konkretnego zagrożenia terrorystycznego skierowanego przeciwko Igrzyskom Olimpijskim i Paraolimpijskim w Paryżu. Niemniej jednak pierwszy raz Olimpiadę będą ochraniać DRONY i lasery antydronowe. Wcześniej.

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski powiedział, że rosyjscy i białoruscy sportowcy paraolimpijscy nie wezmą udziału w ich Ceremonii Otwarcia 28 sierpnia.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024 oficjalnie rozpoczynają się 26 lipca i kończą 11 sierpnia. Igrzyska Paraolimpijskie zaczynają się 28 sierpnia i kończą 8 września. Ilu niepełnosprawnych ukraińskich paraolimpijczyków to ofiary wojny, tego Szanowny Komitet nie powiedział.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia