Podwójne zabójstwo w Małopolsce – poszukiwany prawdopodobny sprawca

Policja szuka mężczyzny, który brutalnie zamordował swoją matkę i siostrę

141

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

tragedia w Sztokholmie, radiowóz i taśma policyjna na miejscu zbrodni
Tragedia w Sztokholmie - Polak zamordowany na oczach syna

Policja szuka mężczyzny, który najprawdopodobniej popełnił podwójne zabójstwo w Małopolsce. Tragicznego odkrycia dokonano wczoraj w Spytkowicach.

W środę 3 kwietnia w jednym z domów jednorodzinnych policjanci natknęli się na zwłoki 74-letniej kobiety i jej 49-letniej córki. Ofiary zostały brutalnie zamordowane. Podejrzanym o zbrodnię jest 54-letni Mirosław Marek, syn i brat ofiar. Mężczyzna zniknął z miejsca zdarzenia i jest intensywnie poszukiwany przez policję. Śledztwo w sprawie podwójnego zabójstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wadowicach. Na tę chwilę nie wiadomo, jaki był motyw zbrodni. Poszukiwania Mirosława Marka obejmują całą Polskę. Policja opublikowała jego rysopis – jest to mężczyzna o muskularnej budowie ciała, wzroście około 190 cm i wadze 100 kg. Porusza się białym samochodem Nissan Micra o numerach rejestracyjnych KWA 45544. Funkcjonariusze ostrzegają, że mężczyzna może być niebezpieczny i proszą o kontakt osoby, które mają informacje o jego miejscu pobytu.

Podwójne zabójstwo w Małopolsce – tragiczne odkrycie

Do odkrycia ciał doszło w środę 3 kwietnia 2024 roku. Młodsza z kobiet nie pojawiła się w szkolnej bibliotece, w której pracowała. Zaniepokojeni koledzy pojechali do jej domu, gdzie przez okno zobaczyli leżące ciało. Natychmiast wezwali na miejsce służby.

Policjanci po siłowym wejściu do budynku znaleźli zwłoki dwóch kobiet: 74-latki i 49-latki. „Ciała posiadały obrażenia, które mogły wskazywać, że do zgonu przyczyniły się osoby trzecie” – zakomunikowali śledczy. Dokładne okoliczności śmierci kobiet nie są jeszcze znane. Prokuratura prowadzi szeroko zakrojone śledztwo w tej sprawie. Prokuratura informuje, że jeszcze dzisiaj odbędzie się sekcja zwłok ofiar.

Osoby, które wiedzą, gdzie przebywa podejrzany lub mają inne istotne informacje, Małopolska Policja prosi o niezwłoczny kontakt pod numerem 47 83 27 201 lub 112. Jednocześnie przypomina o zachowaniu ostrożności i niepodejmowaniu działań na własną rękę.

Najnowsze ustalenia śledztwa

Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że podwójne zabójstwo w Małopolsce miało miejsce 2 Kwietnia w godzinach popołudniowych. Janusz Kowalski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie powiedział, że prawdopodobnym narzędziem zbrodni była znaleziona na miejscu siekiera. Oględziny w domu, w którym doszło do podwójnego zabójstwa zostały zakończone.

Motywy działania sprawcy morderstwa nie są znane. Mieszkańcy Spytkowic podejrzewają jednak, że być może między Mirosławem Markiem a jego matką i siostrą doszło do kłótni lub sporu, który przerodził się w tragedię. Sprawa jest rozwojowa, a prokuratura i policja bada wszystkie okoliczności zbrodni.

Podwójne zabójstwo w Spytkowicach to tragiczne wydarzenie, które pokazuje, że do zbrodni może dojść w każdym miejscu i w każdym czasie. Ważne jest, aby reagować na niepokojące sygnały i w razie potrzeby szukać pomocy.

Przeczytaj także o seryjnym gwałcicielu, który zabił więzienną psycholog.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia