Zabił więzienną psycholog – usłyszał wyrok

Seryjny gwałciciel Artur R. zabił więzienną psycholog - resztę życia spędzi za kratkami

88

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zabił więzienną psycholog, wnętrze amerykańskiej sali sądowej
zabił więzienną psycholog - usłyszał wyrok dożywocia

Wczoraj 39-letni Artur R., który zabił więzienną psycholog, usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. W areszcie przebywał w związku z serią gwałtów, o które był oskarżony.

Atak miał miejsce 22 lutego 2022 r. w trakcie standardowej konsultacji psychologicznej. Wówczas Artur R. zaatakował funkcjonariuszkę więzienną, najpierw pięściami, a następnie nożyczkami. Doprowadziło to do jej śmierci na skutek masywnego krwotoku. Przed atakiem oskarżony przebywał w areszcie w związku z inną sprawą dotyczącą serii gwałtów, co rzuca światło na jego niebezpieczny charakter i niepokojące skłonności.

Jako więzień od początku oskarżony sprawiał kłopoty. Miał różne żądania i skarżył się, że jego prośby nie są spełniane. „O telewizor, o grzałkę itd. itd.” – stwierdził sędzia. Ponadto Artur R. powodował napięcia między więźniami, usiłował nimi rządzić oraz używał ich przedmiotów.

Zabił więzienną psycholog – wyrok sądu

Sąd skazał Artura R. na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Dodatkowo, oskarżony został pozbawiony praw publicznych na 10 lat, a suma zadośćuczynienia dla rodziny ofiary wynosi milion złotych. Decyzja ta jest efektem działań obrony oraz oskarżyciela, który domagał się surowej kary dla mordercy. Sąd nie przychylił się do zdania prokuratury, która zarzucała Arturowi R. zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Jak podkreślił sędzia, oskarżony działał szybko, drastycznie i brutalnie, jednak bez zadawania ofierze dodatkowych niepotrzebnych cierpień. Sędzia Andrzej Borek, przewodniczący składu orzekającego, stwierdził jednak brak istotnych okoliczności łagodzących oraz wysokie prawdopodobieństwo ponownego popełnienia przestępstwa przez Artura R. „Nie ma tu istotnych okoliczności łagodzących (…). W każdej z opinii psychiatryczno-psychologicznych i w seksuologicznej, biegli mówią o wysokim prawdopodobieństwie popełnienia czynów o charakterze przemocowym i seksualnym” – powiedział. Dodał także, że zdaniem biegłych Artur R. nie zamierza poddawać się czynnościom medyczno-psychologicznym- „Jemu jest tak wygodnie, jemu jest wygodnie manipulować innymi ludźmi. On się nie poddaje resocjalizacji”.

Skazany seryjny gwałciciel

Mężczyzna, który zabił więzienną psycholog odpowiadał przed sądem za serię gwałtów. W końcu lipca 2023 roku otrzymał nieprawomocny wyrok skazujący go na 20 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie trzech kobiet oraz próbę gwałtu na jednej z nich. Wykorzystywał on spotkania towarzyskie jako pretekst do przemocy, stosując brutalne metody, takie jak bicie, duszenie, groźby śmiercią oraz kradzież pieniędzy i bielizny, którą traktował jako swoje trofeum.

Jedną z ofiar napadł na ulicy, pytając o drogę. Następnie skłonił ją do wejścia do swojego samochodu. Po uniemożliwieniu jej opuszczenia pojazdu, porwał ją do jednej z małych miejscowości w okolicach Rzeszowa, gdzie dopuścił się gwałtu, a następnie zabrał z powrotem do miasta.

Według opinii biegłych seksuologów, psychologów i psychiatrów Artur R. to osoba bardzo niebezpieczna. Prawdopodobieństwo, że w przyszłości mógłby popełnić podobne przestępstwo jest bardzo wysokie. Na szczęście skazany opuści mury więzienia najwcześniej po 35 latach odbywania kary.

Poznaj też przyczyny śmierci okrutnych dyktatorów.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia