Zbrodnia w Warszawie. Oskarżony to 34-letni ukrainiec. Na jaw wychodzą nowe fakty

Sprawa makabrycznych odkryć na Woli wstrząsnęła mieszkańcami Warszawy. Podejrzany usłyszał już zarzuty jednak na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące tego makabrycznego wydarzenia.

136

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zbrodnia w Warszawie. Oskarżony to 34-letni ukrainiec.
Zbrodnia w Warszawie. Oskarżony to 34-letni ukrainiec.

W opuszczonej kamienicy przy ulicy Grzybowskiej na warszawskiej Woli odnaleziono zwłoki czterech mężczyzn. Według ustaleń śledczych, do zabójstw doszło prawdopodobnie między styczniem a kwietniem bieżącego roku. Zatrzymano sprawcę – 34-letniego Ukraińca, któremu zarzuca się zamordowanie trzech z czterech ofiar.

Zbrodnia w Warszawie. Oskarżony to 34-letni ukrainiec

Wczoraj pisaliśmy, że 34-letni Ukrainiec, Andrij S., usłyszał zarzut poczwórnego zabójstwa. Po przeprowadzeniu dodatkowych czynności śledczych okazało się, że nie ma wystarczających dowodów, aby łączyć Andrija S. ze śmiercią czwartej ofiary. W związku z tym mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa trzech osób.

Według ustaleń śledczych, jednym z prawdopodobnych motywów zbrodni jest kłótnia o kobietę. 34-letni Ukrainiec, któremu postawiono zarzuty, miał być z nią w konflikcie. Zatrzymani mieli zeznać, że bali się mężczyzny, a ślady wskazują na to, że ofiary zostały pobite na śmierć, a także odniosły rany kłute.

W wyniku działań policji zatrzymano siedem osób – czterech mężczyzn i trzy kobiety, w tym osobę, która zgłosiła sprawę. Wśród nich są zarówno Polacy, jak i Ukraińcy w wieku od 30 do 50 lat.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty niezawiadomienia o przestępstwie zabójstwa. Zgodnie z art. 240 Kodeksu karnego, kto nie dopełnia obowiązku zawiadomienia o przestępstwie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

W tym konkretnym przypadku, śledczy będą musieli ustalić, czy osoby te miały świadomość popełnienia zbrodni, a także czy istniały obiektywne przeszkody uniemożliwiające im zawiadomienie o przestępstwie.

Miejsce zbrodni

Zwłoki zostały odkryte w dawnej kamienicy Gawłowiczów z 1910 roku, położonej w pobliżu placu Europejskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego. Budynek, przeznaczony do rozbiórki ze względu na zły stan techniczny, stał się schronieniem dla osób w kryzysie bezdomności.

Pierwsze dwa ciała odnaleziono w niedzielę na podwórku kamienicy. Następnego dnia służby natrafiły na kolejne dwa, zakopane na terenie posesji. Szczątki znajdowały się w różnym stadium rozkładu.

Z informacji przekazanych przez okolicznych mieszkańców wynika, że w opuszczonej kamienicy przy ulicy Grzybowskiej 71 w Warszawie schronienie znalazło wiele osób doświadczających bezdomności.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku, a śledczy wciąż badają szczegóły zdarzenia. O nowych ustaleniach będziemy informować na bieżąco.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia