Turcja staje się głównym korytarzem przemytu kokainy do Europy

Turcja staje się głównym korytarzem przemytu kokainy do Europy, czy Policji tureckiej uda się zapanować nad tym?

94

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tabletki

W ostatnich doniesieniach agencji Associated Press eksperci alarmują, że Turcja przekształca się w główny hub tranzytowy. Nowy szlak dla kokainy przemyconej z Ameryki Południowej do Europy. Wzrost konfiskat narkotyków w Turcji, mimo braku wzrostu wewnętrznej konsumpcji, wskazuje na jej rolę jako przelotowej stacji dla narkotyków zmierzających na kontynent europejski.

Rekordowe konfiskaty narkotyków w Turcji

Według najnowszych danych, turecka policja skonfiskowała 608 kg kokainy oraz około 830 kg substancji chemicznych niezbędnych do produkcji narkotyków. Zatrzymano także trzynaście osób w ramach szeroko zakrojonej operacji przeciwko międzynarodowej organizacji przestępczej. Te działania rzucają światło na zdecydowane kroki władz w zwalczaniu międzynarodowego przemytu narkotyków.

Z raportu „Global Report on Cocaine 2023” opracowanego przez ONZ wynika, że Turcja coraz częściej pełni funkcję państwa tranzytu w międzynarodowym handlu kokainą. Narkotyki te przemycane są przez Afrykę Zachodnią oraz bezpośrednio z Ameryki Południowej, co wskazuje na skomplikowaną i rozległą sieć operacji przemytniczych z Turcją jako kluczowym ogniwem.

Intensyfikacja działań przeciwko międzynarodowym siatkom przestępczym

Rząd turecki intensyfikuje swoje działania przeciwko międzynarodowym gangom narkotykowym, które znalazły schronienie na terytorium kraju. Prowadzone są zdecydowane operacje, mające na celu rozbicie tych struktur i zwiększenie bezpieczeństwa wewnętrznego oraz międzynarodowego. Działania te są częścią szerszej strategii mającej na celu usunięcie Turcji z listy krajów o podwyższonym ryzyku prania brudnych pieniędzy.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształtowaniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia