Nowa aplikacja dla właścicieli dronów – obowiązkowa innowacja

DroneTower to nowa aplikacja dla posiadaczy dronów - Trzeba ją mieć, aby zgłosić lot

109

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowa aplikacja dla właścicieli dronów, dron
nowa aplikacja dla właścicieli dronów - zwiększa bezpieczeństwo i komfort lotów

Od wczoraj dostępna jest nowa aplikacja dla właścicieli dronów. 15 kwietnia 2024 roku Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) wprowadziła na rynek długo wyczekiwaną aplikację mobilną DroneTower.

To oficjalny system teleinformatyczny do zgłaszania zamiaru wykonania lotu dronem (Check-In), który zastępuje dotychczasowe rozwiązanie checkin.pansa.pl. DroneTower można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play i App Store. Aplikacja ta otwiera nowy rozdział w dziedzinie bezzałogowych statków powietrznych w Polsce. Jest intuicyjna i funkcjonalna, a jej rozwój jest kwestią następnych kilku tygodni. Dariusz Klimczak, Minister Infrastruktury ocenił: „Sprawnie funkcjonujący rynek dronowy wpływa bezpośrednio na funkcjonowanie naszej gospodarki. Uruchomienie tej aplikacji było koniecznością, bardzo nam zależało, żeby to był produkt nasz, własny, polski, kontrolowany przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej. Czasy mamy niespokojne, czasy w których dzisiaj żyjemy wymagają ścisłego powiązania i z bezpieczeństwem i z gospodarką, dlatego zdecydowaliśmy się na korzystanie z aplikacji, która jest naszą własnością.”.

Nowa aplikacja dla właścicieli dronów – co umożliwia?

DroneTower to nie tylko obowiązkowe narzędzie dla każdego użytkownika drona, ale również kompendium wiedzy i praktycznych rozwiązań. Aplikacja oferuje szereg funkcji, które znacząco ułatwiają nawigację w polskiej przestrzeni powietrznej:

• Zgłoszenie lotu (Check-In): Kilka prostych kroków pozwala na legalne zgłoszenie zamiaru wykonania lotu, zapewniając bezpieczeństwo i zgodność z obowiązującymi przepisami.

• Komunikacja z kontrolerem: W przypadku lotów w strefach kontrolowanych lotnisk, aplikacja umożliwia niewerbalną komunikację z kontrolerem ruchu lotniczego, zwiększając bezpieczeństwo i porządek w przestrzeni powietrznej.

• Sygnalizowanie awarii: W razie nieprzewidzianych sytuacji, użytkownicy mogą błyskawicznie poinformować służby o awarii drona.

• Przypomnienia i powiadomienia: DroneTower dba o komfort użytkowników, wysyłając przypomnienia o kończącym się czasie Check-In’u oraz informując o innych zgłoszonych lotach dronów w pobliżu.

• Dostęp do misji: Aplikacja integruje się z systemem PansaUTM, umożliwiając operatorom dostęp do wcześniej utworzonych misji i ich aktywację w momencie Check-In’u.

Jaka będzie przyszłość systemu?

PAŻP oraz Ministerstwo Infrastruktury podkreślają, że nowa aplikacja dla właścicieli dronów odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku w polskiej przestrzeni powietrznej. Dzięki niej wzrasta świadomość użytkowników, poprawia się płynność ruchu lotniczego oraz zwiększa się komfort użytkowania dronów. PAŻP nieustannie dąży do rozwoju DroneTower, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby użytkowników. W najbliższych planach jest:

• Dodanie informacji pogodowych: Aktualne dane pogodowe w czasie rzeczywistym będą jeszcze bardziej ułatwiać podejmowanie bezpiecznych decyzji o locie.

• Wprowadzenie nowych funkcji: Aplikacja będzie rozwijana we współpracy ze środowiskiem dronowym, uwzględniając sugestie i potrzeby użytkowników.

• Integracja z usługami elektronicznymi: Wkrótce DroneTower zostanie połączony z innymi systemami administracji publicznej, ułatwiając załatwianie formalności związanych z lotami dronami.

Nową aplikację dla właścicieli dronów można pobrać ze sklepu Google Play i App Store.

Przeczytaj też o leczeniu depresji za pomocą aplikacji i farmaceutyków.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia