Wilkołak z miasta skazańców w armii Putina

Czy Wilkołak w armii będzie służył z kanibalem Jegorem Komarowem. Michaił Popkow chce dołączyć do Grupy Wagnera

292

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wilkołak w armii Putina - Michaił Popkow zwany Angarskim maniakiem
Wilkołak w armii Putina - Michaił Popkow zwany Angarskim maniakiem

Największy rosyjski seryjny morderca, czyli Wilkołak w armii Putina to sprawa jak najbardziej możliwa. Michaił Popkow zwany „Angarskim maniakiem” chce wstąpić do armii Putina i wyruszyć na front w wojnie z Ukrainą.

Michaiłowi Popkowi udowodniono na tą chwilę 86 morderstw i jest uważany za najgorszego seryjnego mordercę, który działał w Rosji po 1917 roku. Wiele jednak wskazuje, że morderca może mieć na swoim koncie nawet 200 kobiet. Niedawno usłyszał kolejny wyrok 10 lat pozbawienia wolności i za kratkami ma spełnić dożywocie. Popkow ma na koncie dwa wyroki dożywocia i jeden wyrok 9 lat pozbawienia wolności. Wciąż ma jednak nadzieję, że wyjdzie wcześniej z więzienia – zgłaszając się na ochotnika do walki z Ukrainą.

Popkow jak wykazały śledztwa mordował kobiety w wieku od 16 do 50 lat. Większość ofiar gwałcił, aby następnie je zabić używając siekier, kija bejsbolowego, młotka, noża lub śrubokręta. „Czyściciel”  często gwałcił swe ofiary już po śmierci. Michaił Popkow mordował w Angarsku, Irkucku, na Syberii i Władywostoku. Na Wilkołaka naprowadziły ślady opon Łady Nivy, sprawdzono wszystkich właścicieli aut tej marki w Angarsku. Łada Niva była głównie samochodem milicyjnym, a po zebraniu DNA od ponad trzech tysięcy funkcjonariuszy z terenu wytypowano Michaiła Popkowa. „Wilkołak” nazywał siebie „czyścicielem” i twierdzi, że zabijał tylko kobiety, „które prowadziły rozwiązły tryb życia” i chciał „oczyścić miasto z prostytutek”. Popkow był żonaty i miał syna, kiedy terroryzował w latach 1992-2010 cały Anarsk, z którego pochodził. Psychiatrzy badający Wilkołaka zdiagnozowali u niego manię morderczą, czyli „stan, w którym dana osoba ma irracjonalną chęć zabicia kogoś”. Mimo to seryjny morderca został uznany za zdrowego.

Wilkołak w armii Putina - Michaił Popkow zwany Angarskim maniakiem
Wilkołak w armii Putina – Michaił Popkow zwany Angarskim maniakiem

Wilkołak w armii Putina z miasta skazańców

Angarsk jest jednym z tych miast, które powstały przy trasie Kolei Transsyberyjskiej, położony w odległości 40 km od Irkucka. – Założony w 1948 roku był dumą budowniczych komunizmu, a w rzeczywistości zbudowany przez skazańców. Część po wyjściu z  kolonii karnych, osiedlała się w miasteczku. Pod koniec lat 50-tych mieszkało w nim 134 tysiące osób w tym też byłych przestępców. W czasach Związku Radzieckiego Angarsk był jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast, a po jego upadku władzę nad miastem usiłowały przejąć ugrupowania przestępcze. Haracze opłacane mafii zmusiły do zamknięcia wiele przedsiębiorstw zakładanych przez miejscowych biznesmenów.

Wilkołak w armii będzie służył z kanibalem Jegorem Komarowem
Wilkołak w armii będzie służył z kanibalem Jegorem Komarowem

Marzenie Wilkołaka to iść do wojska

Były milicjant zgłosił się na ochotnika do wojska. Michaił Popkow chce dołączyć do Grupy Wagnera — wyjaśnił i dodał: „Gdyby było ciepło, zgodziłbym się bez zastanowienia”. Nie udzielił jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy Grupa Wagnera sama się do niego zgłosiła. Podczas procesu z tego roku Popkow na zadanie pytanie od rosyjskiej państwowej telewizji o to, jakie jest jego marzenie, odparł. „Iść do wojska”.

W czasie pobytu w areszcie Popkow chwalił się współwięźniom, że zabił więcej osób niż Andriej Czikatiło, który w 1994 roku został stracony za gwałty, morderstwa i kanibalizm. Jego ofiarą padły 52 osoby. Co się stanie gdy Michaił Popkow trafi na front, to pierwsza zagadka. Co będzie jeśli przeżyje na froncie pół roku i będzie wolny.

Putin otwierając więzienia zwerbował do armii tysiące seryjnych morderców i gwałcicieli, a wśród nich satanistycznego zabójcę-kanibala Jegora Komarowa, a następnie ułaskawił ich, wymazując ich rejestry karne. Od momentu inwazji na Ukrainę Kreml miał podobno  uwolnić ponad 40 tysięcy skazanych. Jak na razie Popkow czeka na odpowiedź na swój wniosek.

Zapraszam do lektury artykułu Bandyci na froncie 

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org 

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia