Zamordowana 40-latka. Trwa obława na Rafała Zyskę.

Rafał Zyska, 43-letni mężczyzna, jest podejrzewany o zamordowanie swojej żony. Według informacji prokuratury, ciało kobiety wykazywało wiele ran kłutych, a główną przyczyną jej śmierci był rozległy krwotok, co wynika z raportu z przeprowadzonej sekcji zwłok.

225

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Trwają poszukiwania 43-letniego Rafała Zyski (fot. policja; Shutterstock)

Trzeci dzień poszukiwań 43-letniego Rafała Zyski, podejrzanego o zabójstwo żony, nie przyniósł rezultatów. Nowe zatrważające informacje w sprawie morderstwa kobiety, która została znaleziona w swoim domu w Jagatowie, niedaleko Pruszcza Gdańskiego w niedzielę. Według wstępnej opinii biegłego, który przeprowadził sekcję zwłok, „Z opinii wynika, że kobieta miała liczne rany kłute, cięto-kłute i cięte w obrębie głowy, klatki piersiowej, przedramion i szyi” – przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk. Dodała, że przyczyną jej śmierci był masywny krwotok zewnętrzny.

To dramatyczne wydarzenie, które wstrząsnęło społecznością lokalną, miało miejsce w niedzielę w domu na terenie Jagatowa k. Pruszcza Gdańskiego. Od tamtego dnia policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o popełnienie zbrodni – 43-letniego Rafała Zyski. W poniedziałek prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa i zwróciła się o tymczasowe aresztowanie, aby możliwe było wydanie listu gończego.

Do zabójstwa doszło w Jagatowie (woj. pomorskie) Adam Warżawa/PAP

Zatrważające morderstwo – Policja prosi o pomoc

Funkcjonariusze policji dokładnie sprawdzają wyznaczone przez siebie obszary, jednak ze względów operacyjnych nie ujawniamy precyzyjnych miejsc prowadzonych poszukiwań. Jednocześnie policjanci kryminalni oraz z pionu prewencji prowadzą intensywne działania w celu odnalezienia poszukiwanego mężczyzny. Wspomagają ich także przewodnicy z psami tropiącymi. Analizowane są zapisy z kamer monitoringu, a wszystkie zgłoszenia i informacje są gruntownie weryfikowane przez policję. Dodatkowo, przekazaliśmy informacje o poszukiwanym osobniku do innych jednostek policji na terenie kraju, aby maksymalnie rozszerzyć obszar poszukiwań. Powstała dedykowana skrzynka mailowa poszukiwania.pruszcz@gd.policja.gov.pl , za pomocą której każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Rafała Zyski, proszony jest o kontakt – dodaje.

Wspomniany Rafał Zyska pozostaje poszukiwany, a sierż. sztab. Piotr Pawłowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ostrzega, że podejrzany może znajdować się na obszarze powiatu gdańskiego. Apeluje on do społeczności o zgłaszanie wszelkich informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny poprzez kontakt z Komendą Powiatową w Pruszczu Gdańskim pod numerem telefonu 47 7424 222 lub za pomocą numeru alarmowego 112.

Przypomina przy tym, że „pomoc w ukrywaniu się sprawcy przestępstwa zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności”.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia