Głos z Pierwszej Linii- Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie

Pasja i bezpieczeństwo. Rozmowa z Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej Legionowo, Panem Tomaszem Wiśniewskim.

121

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Początki Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie notuje się na rok 1928. Od ponad 96 lat pełnią społeczną służbę mieszkańcom naszego miasta

Legionowo, miasto położone na obrzeżach Warszawy, to nie tylko miejsce bujnej kultury i zabytków, ale również centrum aktywności społecznej. Jedną z kluczowych instytucji, która odgrywa ważną rolę w życiu społeczności lokalnej, jest Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) Legionowo. Dziś mamy przyjemność rozmawiać z panem Tomaszem Wiśniewskim, prezesem tej organizacji, aby lepiej poznać ich pracę, wyzwania oraz wkład w bezpieczeństwo mieszkańców.

Pan Tomasz Wiśniewski odwiedził nas w studio Radio BP z uśmiechem na twarzy i gotowością do opowiedzenia o swojej pracy. Jego zaangażowanie w straż pożarną zaczęło się wiele lat temu, kiedy to jako młody chłopak dołączył do drużyny OSP Legionowo. „Straż pożarna zawsze była dla mnie czymś więcej niż tylko zwykłą służbą. To pasja, to misja, która łączy ludzi i mobilizuje do działania dla dobra wspólnoty” – mówi pan Wiśniewski, opowiadając o swojej drodze do roli prezesa.

Wywiad z Prezesem OSP Legionowo

Pytany o największe wyzwania, przed którymi stoi OSP Legionowo, pan Tomasz podkreśla znaczenie ciągłego doskonalenia umiejętności oraz dostosowywania się do zmieniających się warunków. „Nasze największe wyzwania to zarówno zmieniające się zagrożenia pożarowe, jak i potrzeby społeczności. Musimy być gotowi na każdą sytuację, niezależnie od jej skali czy charakteru” – wyjaśnia. Prezes Wiśniewski podkreśla również rolę edukacji społecznej w zapobieganiu pożarom i innym zagrożeniom. „Współpraca z lokalnymi szkołami, instytucjami czy firmami jest kluczowa. Im więcej osób zrozumie podstawowe zasady bezpieczeństwa, tym większe szanse na uniknięcie tragedii” – dodaje. Jednak praca w OSP Legionowo to nie tylko wyzwania, ale także satysfakcja płynąca z możliwości pomocy innym i ratowania życia.

„Niezwykła wdzięczność osób, którym udało się uratować życie lub mienie, jest najlepszą nagrodą za naszą pracę. To daje nam siłę do działania nawet w najtrudniejszych chwilach” – podkreśla pan Wiśniewski. Na zakończenie naszej rozmowy prezes OSP Legionowo dzieli się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości straży pożarnej w Polsce. „Wierzę, że straż pożarna będzie nadal rozwijać się i dostosowywać do zmieniających się realiów. Ważne jest, abyśmy nigdy nie zapominali o naszych korzeniach – zaangażowaniu społecznym i służbie dla dobra innych” – kończy. Rozmowa z panem Tomaszem Wiśniewskim pokazuje, że praca w Ochotniczej Straży Pożarnej to nie tylko służba, ale także pasja i zaangażowanie. Dzięki osobom takim jak prezes Wiśniewski społeczności lokalne mogą czuć się bezpieczniej i pewniej, wiedząc, że mają za sobą oddanych i gotowych do działania strażaków.

Zapraszam do wysłuchania podcastu z Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie, Panem Tomaszem Wiśniewskim ,rozmawiała Patrycja Tabaczek

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia