Kamiński nie stawi się na posiedzeniu komisji śledczej.

Mariusz Kamiński napisał list do Michała Szczerby, przewodniczącego komisji śledczej ds. afery wizowej, prosząc o przełożenie terminu jego przesłuchania, które pierwotnie miało odbyć się w czwartek o godzinie 10:00. Jednak Szczerba oświadczył, że posiedzenie będzie miało miejsce zgodnie z planem.

132

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mariusz Kamiński apeluje do Michała Szczerby o zmianę terminu przesłuchania

Mariusz Kamiński opublikował w środę wieczorem na platformach społecznościowych list skierowany do Michała Szczerby przewodniczącego komisji śledczej ds. afery wizowej. W treści wpisu zarzucił Szczerbie nieprawidłowe i niezgodne z przepisami informowanie świadków o posiedzeniach komisji. Sugerując, że prowokuje oraz próbuje wpływać na działania prokuratury. Kamiński podkreślił, że dysponuje istotnymi informacjami dla opinii publicznej i oczekuje oficjalnego wezwania.

W swoim liście potwierdził, że nie będzie mógł uczestniczyć w planowanym na 18 kwietnia posiedzeniu komisji z powodu wcześniejszego wezwania do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, także na ten sam dzień i godzinę. Zaznaczył, że wezwanie powinno być dostarczone z należytym wyprzedzeniem, aby umożliwić mu zapoznanie się z jego treścią przed posiedzeniem.

Szczerba: posiedzenie odbędzie się w ustalonym terminie

Michał Szczerba, z kolei, poinformował Polską Agencję Prasową, że posiedzenie komisji w czwartek odbędzie się zgodnie z planem. Wskazał, że Kamiński został powiadomiony o terminie, miejscu i godzinie posiedzenia, i musi podjąć decyzję odnośnie swojego udziału. Przewodniczący komisji zaznaczył, że brak obecności Kamińskiego będzie miała konsekwencje. A Prokuratura Okręgowa wie o kolizji terminów i próbuje dostosować harmonogram.

– Zostaliśmy wezwani z ministrem Wąsikiem do prokuratury na najbliższy czwartek celem ogłoszenia nam zarzutów jakoby nielegalnego głosowania w Sejmie – mówił Kamiński we wtorek podczas konferencji prasowej. Polityk PiS dodał też, że działania prokuratury traktują oni jako „aktywne włączanie się do zwalczania opozycji w naszym kraju”. – Są to działania całkowicie bezprawne – oznajmił.

Mariusz Kamiński

Szczerba zapowiedział też, że Kamiński będzie musiał stawić się na przesłuchanie w innym terminie. Jeśli nie pojawi się na czwartkowym posiedzeniu. Zapowiedział, że komisja podejmie działania nawet w przypadku nieobecności Kamińskiego, ogłaszając nowy termin przesłuchania, który będzie bardzo bliski. Dodatkowo, Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali wezwani na czwartek do prokuratury w związku z zarzutami dotyczącymi rzekomego nielegalnego głosowania w Sejmie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia