Wielki sukces Katarzyny Niewiadomej. Polka wygrywa kolarski klasyk Charleoi

Wielki sukces Katarzyny Niewiadomej. Polka wygrywa kolarski klasyk Charleoi

151

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wielki sukces Katarzyny Niewiadomskiej. Polka wygrywa kolarski klasyk Charleoi
Wielki sukces Katarzyny Niewiadomskiej. Polka wygrywa kolarski klasyk Charleoi

Wielki sukces Katarzyny Niewiadomej. Polka wygrywa kolarski klasyk Charleoi. We wczorajszym turnieju Mur de Huy rozgrywanym w belgijskim Charleoi wielki sukces odniosła Katarzyna Niewiadoma jakim była wygrana w kolarskich, prestiżowych zawodach. 29-latka już wcześniej dwa razy znajdowała się na podium Strzały Walońskiej jak również nazywa się ten turniej. Jednak wtedy było to drugie w 2021 oraz trzecie miejsce w 2017 roku. Teraz Polka odniosła cenne zwycięstwo wyprzedzając na finiszu Holenderkę Demi Vollering o dwie, a także Włoszkę Elisę Longo Borghini o zaledwie cztery sekundy!

Wielki sukces Katarzyny Niewiadomej. Polka wygrywa kolarski klasyk Charleoi – cenne zwycięstwo

We wczorajszym wyścigu kolarskim Strzały Walońskiej zwycięstwo odniosła 29-letnia Polka Katarzyna Niewiadoma. Nasza zawodniczka zaledwie o 2 sekundy wyprzedziła Holenderkę Demi Vollering i o 4 sekundy Włoszkę Elisę Longo Borghini. Jest to wielki sukces polskiego, kobiecego kolarstwa. Kilka godzin przed rywalizacją kobiet w Strzale Walońskiej swój wyścig rozgrywali panowie, którzy jednak mieli spore problemy z dokończeniem go. Powodem niedogodności była pogoda, a konkretnie padający deszcz i śnieg przez co niektórzy zawodnicy nie dojechali do mety. Takich problemów nie napotkały już panie dzięki czemu spokojnie mogły odbyć się zawody.

Wielki sukces Katarzyny Niewiadomej. Polka wygrywa kolarski klasyk Charleoi – Walońska Strzała


La Flèche Wallonne (Walońska Strzała) to renomowany jednodniowy wyścig kolarstwa zawodowego odbywający się co roku w regionie Walonii w Belgii. Uważany jest za jeden z najbardziej prestiżowych klasyków w kolarskim kalendarzu i słynie z trudnych podjazdów, w szczególności kultowego Mur de Huy, stromego i bezlitosnego podjazdu, którego finał wyścigu zajmuje ważne miejsce.Wyścig zazwyczaj rozpoczyna się i kończy w mieście Huy, na dystansie około 200 kilometrów. Trasa wije się przez malowniczą belgijską okolicę, z pagórkami i kilkoma wymagającymi podjazdami, w tym osławionym Mur de Huy. Mur de Huy to krótki, ale brutalnie stromy podjazd, który pojawia się trzy razy na ostatnim okrążeniu wyścigu. Ze średnim nachyleniem 9,6% i maksymalnym nachyleniem 12% stanowi ogromne wyzwanie dla zawodników, często determinując wynik wyścigu.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Iga Świątek zaczyna turniej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia