Ostatnie pokolenie eko-terroryści w Warszawie

Letzte Generation dostaje lokal od miasta, a Sąd krajowy w Monachium uznał Ostatnie Pokolenie za zorganizowaną grupę przestępczą

222

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ostatnie pokolenie eko-terroryści w Warszawie
Ostatnie pokolenie eko-terroryści w Warszawie

Ostatnie Pokolenie to organizacja o której zrobiło się głośno w ostatnim czasie głównie w Warszawie. Wszystko to za sprawą kilkudniowej akcji polegającej na blokowaniu mostów w Warszawie w czasie której eko-terroryści przyklejali się do asfaltu. Blokujący lub przyklejeni eko-terroryści z Ostatniego pokolenia byli usuwani przez policję i kierowców z drogi. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji poinformowała że osoby blokujące „zostały wylegitymowane. Wiadomo, że do sądu zostały przesłane pierwsze wnioski o ukaranie”

Aktywista żąda użycia adekwatnych środków. Czy to powinny byyć środki jak te użyte wobec rolników.

Ostatnie pokolenie eko-terroryści niszczą symbol Warszawy
Ostatnie pokolenie eko-terroryści niszczą symbol Warszawy

Ostatnie pokolenie niszczy symbol Warszawy którego nie zniszczyli Niemcy

Wcześniejszym aktem wandalizmu było oblanie farbą warszawskiej Syrenki. Wtedy to rzecznik, poinformował PAP że postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście Północ w Warszawie. „Postepowanie toczy się w kierunku uszkodzenia zabytku, to jest czynu z art. 108 ust. 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami” – przekazał prok. Szymon Banna. Art. 108 Ustawy o ochronie zabytków („Kto niszczy lub uszkadza zabytek, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”. Prokurator dodał również, że w toku postępowania śledczy planowane jest uzyskanie opinii biegłego, który na zlecenie prokuratury ustali, czy doszło do uszkodzenia pomnika. „W zależności od treści opinii będą podejmowane dalsze czynności procesowe w tej sprawie”.

Z kolei rzecznik prasowy ratusza Jakub Leduchowski powiedział że „O ile z części wykonanej z brązu farba powinna zostać usunięta dosyć łatwo, tak w przypadku cokołu może być konieczne dokonanie szlifowania. Koszty usunięcia będą znane po zakończeniu prac. Informacja o kosztach napraw pomnika, jakie poniesie Miasto, zostanie przekazana Policji. Policja będzie prowadzić w tej sprawie dalsze postępowanie”.

Wcześniej, 3 marca aktywistki z tej grupy wtargnęły na scenę w trakcie koncertu w Filharmonii Narodowej. Po niecałej minucie dwie kobiet zostały zdjęte ze sceny przez ochronę filharmonii.

Kierowcy usuwali blokujących, Ostatnie pokolenie eko-terroryści w Warszawie
Kierowcy usuwali blokujących, Ostatnie pokolenie eko-terroryści w Warszawie

Ostatnie pokolenie eko-terroryści i preferencje w Warszawie

Jak powszechnie wiadomo miasto Warszawa wynajmuje organizacji Ostatnie Pokolenie lokal  o powierzchni prawie 160 metrów kwadratowych za 4 000 zł w centrum Warszawy przy ulicy Kruczej. Szokiem jest kwota za którą wynajmuje się lokal w tej lokalizacji, dodatkowo robi się to bez przetargu. Czy to nie jest forma popierania działań niezgodnych z prawem, każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Pani Aldona Machnowka – Góra, wiceprezydent Warszawy, zarazem odpowiedzialna za kulturę w Warszawie mówi że, miasto nie zamierza rezygnować z wynajmu lokalu niemieckiej organizacji organizacji Letzte Generation. Co będzie dalej, czym nas zaskoczą i do czego się posuną tego na razie nie wiemy. Najgorsze jest jednak to że robią to legalnie za zgodą i przyzwoleniem władz.

Ostatnie pokolenie eko-terroryści w Warszawie wynajmują lokal na Kruczej
Ostatnie pokolenie eko-terroryści w Warszawie wynajmują lokal na Kruczej

Wywiad Roberta Mazurka z Dominiką Lasotą eko-terrorystką z Ostatniego Pokolenia. Jak mówi o sobie „żyję z ciężko wywalczonych różnych grantów i środków, które zbieramy. Mam 22 lata, prowadzimy organizację. Prowadzenie NGO w Polsce nie jest łatwe, my to robimy, poświęcając na to całe swoje życie, niechodząca na studia”. 

Od jakiegoś czasu pojawiają się pseudo-fundacje i organizacje lewicowe i lewackie które są dotowane z niewiadomych źródeł. 

Ostatnie pokolenie eko-terroryści inaczej The Last Generation

Sąd krajowy w Monachium uznał Ostatnie Pokolenie za zorganizowaną grupę przestępczą. The Last Generation ( w skrócie LG ) jest stowarzyszeniem  działaczy klimatycznych w Niemczech i Austrii od końca 2023 roku. Jej celem jest wykorzystanie nieposłuszeństwa obywatelskiego do zmuszenia rządów do podjęcia działań w celu dostosowania się do Porozumienia paryskiego. Grupa ta przyciąga uwagę, ponieważ jej aktywiści przyklejają się do ulic i podczas wielu akcji blokują ruch, a także malują budynki pomarańczową farbą. Takie formy protestu są odrzucane przez bardzo dużą część społeczeństwa. Niemieckie sądy często skazywały działaczy, w większości przypadków wyroki skazujące kończyły się grzywnami, a w niektórych przypadkach karą pozbawienia wolności. Niektórzy jednak zostali uniewinnieni. 

Zapraszam do lektury artykuły – Protest rolników w Warszawie trwa

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org 

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia