Protest rolników w Warszawie trwa

Zgodnie z planem protest rolników w Warszawie trwa. Oficjalnie rozpoczął się o godzinie 11 przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Protest rozpoczął się odśpiewaniem hymnu o godzinie 11

209

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czy to jedyny traktor na ulicach Warszawy. Protest rolników w Warszawie trwa
Protest rolników w Warszawie trwa. Czy to jedyny traktor na ulicach Warszawy

Zgodnie z planem protest rolników w Warszawie trwa. Oficjalnie rozpoczął się o godzinie 11 przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Protest rozpoczął się odśpiewaniem hymnu o godzinie 11 przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Wcześniej w tym miejscu podpalone zostały opony oraz trumny, mające symbolizować pogrzeb polskiego rolnictwa. Używane są race i dochodzi do wybuchów środków pirotechnicznych.

W komunikacie jaki wydała stołeczna policja dowiadujemy się że już po godzinie 8 rano grupa demonstrantów rozpoczęła protest na ulicy Przyczółkowej. Blokowany jest odcinek na wysokości ulicy Pałacowej. W tym miejscu rolnicy po kilku minutach przepuszczają oczekujące pojazdy. W związku z tymczasowymi zatorami ruch w kierunku centrum miasta jest spowolniony.

Rolnicy mają ograniczenia narzucone przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, takie jak zakaz wjazdu ciągnikami do miasta. Wczoraj minister MSWiA Marcin Kierwiński zapowiedział, że żaden traktor nie wjedzie do centrum Warszawy, ponieważ zabraniają tego przepisy. Minister przypomniał również, że zabroniono blokady dwóch ulic – Wału Miedzeszyńskiego i Traktu Lubelskiego. Przed godziną 8 rano Polsat News poinformował o ciągniku na rogu alei Niepodległości i Armii Ludowej. Kierowca został zatrzymany przez radiowóz policyjny.

Strajk rolników w Warszawie foto TVRepublika
Strajk rolników w Warszawie foto TVRepublika

Protest rolników w Warszawie trwa – przemówienie przewodniczącego NSZZ Solidarność Piotra Dudy

Podczas protestu przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda mówił: „Protestujący nie są tylko w Warszawie, ale w całej Polsce. Jak wiemy z informacji prasowych, rolnicy nie zostali wpuszczeni ciągnikami do Warszawy. Na rogatkach miasta zostały postawione blokady i kolczatki, aby rolnicy nie wjechali do stolicy. To jest ta praworządność według Donalda Tuska. Jestem dumny z tego, że rolników wspiera „Solidarność” pracownicza. Są też z nami górnicy, hutnicy, motoryzacja, przemysł spożywczy i najważniejsze – jesteśmy tutaj razem bo łączy nas wspólny postulat, brzmiący : precz z Zielonym Ładem

Rolnicy postanowili ponownie zablokować stołeczne ulice, ponieważ ich protest z 27 lutego nie przyniósł oczekiwanych skutków. Demonstrujący rolnicy wciąż mówią „nie” dla unijnego Zielonego Ładu oraz sprzeciwiają się liberalizacji handlu z Ukrainą i ograniczaniu hodowli zwierząt.

Protest rolników w Warszawie i płonąca trumna przed kancelarią premiera Donalda Tuska foto Polsat News
Protest rolników w Warszawie i płonąca trumna przed kancelarią premiera Donalda Tuska foto Polsat News

Płonąca trumna przed kancelarią premiera Donalda Tuska – Protest rolników w Warszawie

W czasie protestu przed kancelarią premiera Donalda Tuska doszło do poważnego incydentu. Demonstrujący podpalili tam „trumnę”, na której była umieszczona tabliczka: „Rolnik, żył lat 20, zabił go Zielony Ład”. Jeden z protestujących przeciągnął płonącą „trumnę” przez barierki, gdzie stali policjanci. Mężczyźnie udało się przejść przez barierki, gdzie doszło do szarpaniny z policją.

Jeden z liderów protestów mówi. „Jesteśmy tutaj, żeby powiedzieć panu premierowi co nas boli, o czym powinien wiedzieć. Zielony Ład, wszystko co jest z nim związane i ochrona granic Polski z napływem niekontrolowanych produktów z Ukrainy, Rosji i Białorusi. To nas boli. Przyjechaliśmy znad Bałtyku aż po Tatry. Wszyscy jesteśmy razem i mówimy tym samym językiem. Ten Zielony Ład to jest skończenie nas wszystkich. Jeżeli rząd nie będzie nas bronił to przepadniemy. Polski nie będzie. Wszyscy razem się zjednoczyliśmy. W jedności siła, nie pozwolimy by podzielono rolników”

JOHN DEERE NA ULICACH WARSZAWY! PROTEST ROLNIKÓW I CIĄGNIK W AKCJI

Czytaj również Donald Tusk rekomenduje wzrost VAT-u na żywność do 5 procent oraz Protest rolników 6 marca, zapowiadane blokady dróg

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! 

Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Na koniec gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie..

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org 

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

—————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia