Wielka tragedia w Bydgoszczy. Nastolatka potrącona przez tramwaj

Wielka tragedia w Bydgoszczy. Nastolatka potrącona przez tramwaj

176

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bydgoszczy. Nastolatka potrącona przez tramwaj
Bydgoszczy. Nastolatka potrącona przez tramwaj

Wielka tragedia w Bydgoszczy. Nastolatka potrącona przez tramwaj. Wczoraj (18 kwietnia) w Bydgoszczy (województwo Kujawsko-pomorskie) doszło do tragicznego zdarzenia na przystanku tramwajowym „Fordońska/Bałtycka”. Około godziny 15:30 15-letnia dziewczyna została potrącona przez tramwaj i zginęła na miejscu. Dokładne przyczyny wypadku bada policja, ale z relacji świadków wynika, że tuż przed nadjeżdżającym składem nastolatka z przyjaciółmi dla zabawy się popychali w stronę torów i najprawdopodobniej jedna z osób za mocno odepchnęła dziewczynę. W konsekwencji ta wpadła pod nadjeżdżający tramwaj.

Wielka tragedia w Bydgoszczy. Nastolatka potrącona przez tramwaj

Przybyli na miejsce wypadku strażacy musieli wydobyć 15-latkę spod ważącej kilkadziesiąt ton maszyny. Nie byli oni jedna w stanie zrobić tego o własnych siłach i musieli do tego użyć specjalnego sprzętu. Po wydobyciu dziewczyny spod tramwaju okazało się jednak, że wysiłek strażaków poszedł na marne ponieważ już nie żyła. Okoliczności tragedii bada policja pod nadzorem prokuratury, a materiały sprawy trafią do sądu rodzinnego w Bydgoszczy poinformowała Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy. Świadkowie obecni w momencie tragedii opowiadali, że ofiara przed zdarzeniem wraz z kolegami wygłupiała się popychając w stronę torów. Wygląda na to, że doszło do nieszczęśliwego, tragicznego w skutkach wypadku. Mimo to jednak jak dotąd służby nie potwierdziły tych informacji.

Wielka tragedia w Bydgoszczy. Nastolatka potrącona przez tramwaj – Bydgoszcz

Bydgoszcz to miasto położone w północnej Polsce nad rzeką Brdą. Jest to ósme co do wielkości miasto w Polsce i stolica województwa kujawsko-pomorskiego. Bydgoszcz znana jest jako „Wodna Stolica Polski” ze względu na liczne kanały i rzeki, które przepływają przez miasto. Bydgoszcz ma bogatą historię sięgającą XIII wieku. Miasto było ważnym ośrodkiem handlowym i kulturowym już w średniowieczu. W XIX wieku Bydgoszcz stała się ważnym centrum przemysłowym, a dziś jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, edukacyjnym i kulturalnym.

Bydgoszcz oferuje wiele atrakcji dla turystów. Do najważniejszych należą:

  • Wyspa Młyńska: To kompleks dawnych młynów wodnych, który został przekształcony w nowoczesny ośrodek kulturalny i rozrywkowy. Na Wyspie Młyńskiej można znaleźć muzea, galerie sztuki, restauracje, kawiarnie i kluby.
  • Spichrze: Bydgoszcz słynie z pięknych spichrzów, które znajdują się nad rzeką Brdą. Najsłynniejszy z nich to Spichrz Zbożowy, który został zbudowany w XVIII wieku.
  • Kanał Bydgoski: To jeden z najdłuższych kanałów w Polsce, który łączy Bydgoszcz z Notecią. Po kanale można pływać statkami turystycznymi i podziwiać malownicze widoki.
  • Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy: To jedno z najstarszych muzeów w Polsce. W muzeum można zobaczyć zbiory z zakresu archeologii, historii, etnografii i sztuki.
  • Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego: To jedna z najlepszych filharmonii w Polsce. W filharmonii odbywają się koncerty muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej.

Bydgoszcz to miasto, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Wiosną i latem można spacerować po malowniczych nadbrzeżach Brdy i kanałów, a jesienią i zimą można podziwiać urokliwą architekturę miasta.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Idze Świątek kontynuującej marsz

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia