Iga Świątek kontynuuje marsz. Po Mertens przyszedł czas na Raducanu

Iga Świątek kontynuuje marsz. Po Mertens przyszedł czas na Raducanu

143

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Iga Świątek kontynuuje marsz. Po Mertens przyszedł czas na Raducanu
Iga Świątek kontynuuje marsz. Po Mertens przyszedł czas na Raducanu

Iga Świątek kontynuuje marsz. Po Mertens przyszedł czas na Raducanu. Po wczorajszej wygranej w II rundzie turnieju rangi WTA 500 w Sttutgarcie w dwóch setach z Belgijką Elise Mertens 6:3, 6:4 dziś Igę Świątek czeka kolejne zadanie. Tym razem Raszyniance w ćwierćfinale zawodów w Niemczech przyjdzie się zmierzyć z Emmą Raducanu. Brytyjka także wczoraj bezpośrednio po pojedynku Świątek z Mertens okazała się lepsza od Lindy Noskowej. Czeszka nie sprawiła zbytnio problemów Raducanu, która podobnie jak Polka wygrała po dwóch setach 6:0, 7:5. Znamy już przybliżoną godzinę spotkania, a ma ono się odbyć nie wcześniej niż o 17. Przed rywalizacją obu zawodniczek odbędą się jeszcze dwa mecze więc dokładnie nie da się określić rozpoczęcia starcia naszej zawodniczki.

Iga Świątek kontynuuje marsz. Po Mertens przyszedł czas na Raducanu – Świątek kontra Raducanu

Iga Świątek ma bardzo dobry dotychczasowy bilans starć z Emmą Raducanu. Jak dotąd Polka z Brytyjką mierzyła się dwa razy i oba starcia przechyliła na swoją korzyść. Po raz pierwszy obie panie zagrały ze sobą niemal dwa lata temu również w Sttutgarcie i także na etapie ćwierćfinału, a Świątek wygrała w dwóch setach 6:4, 6:4, a później zwyciężyła w całym turnieju. Rok temu młode zawodniczki zagrały ze sobą w Indian Wells gdzie nasza tenisistka nie pozostawiła już żadnych złudzeń kto jest lepszy wygrywając 6:3, 6:1.

Iga Świątek kontynuuje marsz. Po Mertens przyszedł czas na Raducanu – Świątek kontra Raducanu

To wszystko oczywiście sprawia, że Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką dzisiejszego starcia. Miejmy nadzieje tylko, że nie spełni się powiedzenie „do trzech razy sztuka” w przypadku Brytyjki, a passa Polki zostanie podtrzymana. Starcie obu zawodniczek zacznie się nie wcześniej niż o godzinie 17, ale przed nimi muszą zakończyć się dwa spotkania. O 12-30 na kort wyjdą Jelena Rybakina i Jasmine Paolini, a następnie Marketa Vondrousova z Aryna Sabalenką. Po pojedynku Świątek i Raducanu zagrają jeszcze Marta Kostjuk i Coco Gauff.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o wielkim sukcesie Katarzyny Niewiadomej

Warto również zobaczyć Iga Świątek zaczyna turniej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia