Kontrowersyjna uczelnia Collegium Humanum. Tym razem przekręt ze strażakami

Kontrowersyjna uczelnia Collegium Humanum. Tym razem przekręt ze strażakami

251

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kontrowersyjna uczelnia Collegium Humanum. Tym razem przekręt ze strażakami
Kontrowersyjna uczelnia Collegium Humanum. Tym razem przekręt ze strażakami

Kontrowersyjna uczelnia Collegium Humanum. Tym razem przekręt ze strażakami. Collegium Humanum to wyższa uczenia założona w Warszawie mająca swe placówki w wielu miastach w Polsce m. in. w Poznaniu, Wrocławiu czy Szczecinie. Uczelnia Collegium Humanum sięga także i poza granice naszego kraju m. in. do Czech, na Słowację, a nawet do Uzbekistanu. Do tej pory kursy przechodziło, a w konsekwencji dostawało dyplomy na Collegium Humanum wielu policjantów czy polityków oraz członkowie ich rodzin. Teraz okazuje się, że do wymienionych instytucji państwowych, które przez wielu ludzi są szanowane dołącza PSP czyli Państwowa Straż Pożarnicza. Okazuje się, że łącznie na Collegium Humanum pracownicy tej instytucji przeznaczyli około 800 tysięcy złotych. Jak nie trudno się domyślić są to pieniądze nas, podatników.

Kontrowersyjna uczelnia Collegium Humanum. Tym razem przekręt ze strażakami – dyplomy jak rękawiczki

Z informacji portalu onet.pl wynika, że ostatni kurs studiów podyplomowych ukończyło 22 strażaków. Collegium Humanum instytucjom państwowym rozdaje dyplomy jak rękawiczki. Normalnie studia menadżerskie kosztują kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale wspomniani strażacy płacili za nie od 6 do 9 tysięcy PLN. W maju 2021 roku uczelnia podjęła współpracę ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej (SGSP). Już dwa miesiące później oba podmioty podpisały umowę o realizacji projektów naukowych. Według st. str. Moniki Nowakowskiej-Brynda z Biura Prasowego KG PSP Collegium Humanum ma kształcić swoich podopiecznych, a chyba działa to trochę inaczej. Dominik Duralski tłumaczy, że propozycja zaoferowana przez Collegium Humanum była najatrakcyjniejsza pod względem ekonomicznym więc ją wybrano. Z podpisania umowy z Państwową Strażą Pożarniczą zadowolenia nie kryje sama uczelnia.

Kontrowersyjna uczelnia Collegium Humanum. Tym razem przekręt ze strażakami – strażacy z dyplomami

Według Onetu wśród 22 zawodowych strażaków, którzy w ukończyli ostatni kurs byli m.in. były komendant główny PSP Marek Kubiak, obecni wicekomendanci główni: Adam Konieczny i Arkadiusz Przybyła, komendanci wojewódzcy: Jacek Kaczmarek, Piotr Filipek, Patryk Maruszak, Marek Kamiński, Dariusz Matczak, Jarosław Nowosielski, Jarosław Tomczyk i Piotr Socha, rektor SGSP Mariusz Feltynowski, a nawet żona zastępcy komendanta Małgorzata Werecka-Fejduk. Byli studenci MBA chwalą poziom nauczania w Collegium Humanum, a jeden twierdzi nawet, że brakuje w Polsce tak dobrych uczelni. Co zrozumiałe byli, a także obecni studenci Collegium Humanum nie chcą komentować kontrowersji związanych z tą placówką. Mariusz Feltynowski bezczelnie dodaje, że uczelnia musi dbać o środki publiczne.

Kontrowersyjna uczelnia Collegium Humanum. Tym razem przekręt ze strażakami – pieniądze dla Collegium Humanum

Nie jest to odosobniony przypadek gdy instytucje państwowe korzystają z tej szkoły. Swego czasu „Głos Wielkopolski” podawał, że do szkoły popieranej przez PiS, a także byłego posła tej partii Tomasza G, który siedzi za kratkami uczęszczają komendanci Andrzej Bartkowiak i Arkadiusz Przybyła. Okazuje się też, że studia na Collegium Humanum podjął wcześniej Krzysztof Hejduk. Z kolei Adam Konieczny w ostatnich latach uzyskał stopnień naukowy doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie na Akademii Wojsk Lądowych. Collegium Humanum oczywiście zaprzecza większości powyższych informacji. W ciągu ostatnich trzech lat straż miała na Collegium Humanum przeznaczyć 800 tysięcy złotych.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o wielkiej tragedii w Bydgoszczy

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia