Mariusz Kamiński przed komisją śledczą ds. afery wizowej.

Na godzinę 13 zaplanowano kolejne przesłuchanie Mariusza Kamińskiego, byłego szefa MSWiA. To będzie druga próba, po tym jak wcześniej nie stawił się przed komisją w czwartek, 18 kwietnia. Wtedy nie pojawił się z powodu otrzymania wezwania do prokuratury na tę samą godzinę.

107

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mariusz Kamiński skazany niekonstytucyjnie
Mariusz Kamiński

Mariusz Kamiński, były szef MSWiA, będzie głównym bohaterem przesłuchania w Sejmie w sprawie afery wizowej. W poniedziałek ma stawić się przed komisją śledczą, gdzie spodziewają się gorących dyskusji i dużego zainteresowania. Przewodniczący Michał Szczerba ogłosił, że Kamiński został zwolniony z obowiązku zachowania tajemnicy informacji niejawnych. Transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na stronie polsatnews.pl od godziny 13.

Afera wizowa w Polsce, która wybuchła latem 2023 roku, nadal wstrząsa politycznym krajobrazem. Dotyczy ona rzekomej korupcji wśród urzędników odpowiedzialnych za wydawanie wiz. Co przyczyniło się do emisji ponad ćwierć miliona fałszywych wiz. Imigrantom z Afryki i Azji Południowo-Wschodniej od pierwszej połowy 2021 roku. Zawód ten nie tylko podważa zaufanie do systemu wizowego, ale także narusza integralność granic i bezpieczeństwo narodowe.

Afera wizowa. Komisja wznawia przesłuchania


Podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji śledczej ds. afery wizowej, przewodniczący Michał Szczerba poinformował. Donald Tusk zwolnił Mariusza Kamińskiego z obowiązku zachowania tajemnicy informacji niejawnych. Ta decyzja premiera wynika z wcześniejszej deklaracji prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, który podczas swojego przesłuchania argumentował, że nie może ujawnić poufnych informacji bez zgody szefa rządu.

– Chciałem poinformować, że otrzymałem pismo od premiera Donalda Tuska, w którym premier, odpowiadając na pismo komisji, zwalnia Mariusza Kamińskiego od obowiązku zachowania tajemnicy informacji niejawnych, które pozyskał w okresie pełnienia funkcji zarówno ministra spraw wewnętrznych, jak i koordynatora służb specjalnych w zakresie informacji objętych przedmiotem prac komisji –

powiedział na początku obrad Michał Szczerba

Imigranci otrzymywali fałszywe zezwolenia na pracę i często byli przekierowywani do innych państw. Warto zaznaczyć, że cena jednej fałszywej wizy sięgała od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. To poważne naruszenie zasad i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa oraz porządku publicznego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia