Kurski i Obajtek wyruszają do Brukseli. Lista Pis do PE.

Prawo i Sprawiedliwości ogłosiło swoje listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu 5 - obejmującym województwo mazowieckie, ale bez Warszawy. 

104

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jacek Kurski i Daniel Obajtek w PE

Partia Prawo i Sprawiedliwość ogłosiła swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego w województwie mazowieckim. Na liście znalazł się Jacek Kurski, były szef telewizji polskiej, ale nie jest on liderem tej listy. Adam Bielan został wybrany jako numer jeden na liście w tym regionie. Dodatkowo, w wtorek potwierdzono, że Daniel Obajtek będzie kandydatem PiS w województwie podkarpackim.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w województwie mazowieckim na czele listy znalazł się obecny europoseł Adam Bielan, reprezentujący partię Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Bielan, który ma już doświadczenie w pracy w Parlamencie Europejskim, został wybrany na pierwszą pozycję, co świadczy o zaufaniu jakim cieszy się wśród członków partii oraz wyborców. Na drugiej pozycji znajduje się Jacek Kurski, były szef telewizji polskiej, który także startuje jako kandydat PiS. Jego obecność na liście może przyciągnąć uwagę elektoratu ze względu na jego wcześniejsze doświadczenie i znajomość mediów. Trzecią pozycję na liście zajęła Maria Koc, co wskazuje na równowagę płciową oraz różnorodność wśród kandydatów PiS. Jej obecność może być interpretowana jako staranie się partii o reprezentację różnych grup społecznych i zawodowych.

Mazowiecka lista PiS do PE

1. Adam Bielan 

2. Jacek Kurski 

3. Maria Koc 

4. Anna Kwiecień

5. Jacek Ozdoba

6. Anna Cicholska

7. Radosław Fogiel 

8. Gabriel Janowski 

9. Joanna Bala

10. Daniel Milewski

W okręgu pomorskim

Partia Prawo i Sprawiedliwość ogłosiła swoich kandydatów w innych okręgach również. W okręgu pomorskim na liście pierwszeństwo otrzymała była szefowa MSZ, Anna Fotyga. Dla dobra partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na drugim miejscu znalazł się były wiceminister kultury, Jarosław Sellin, który prawdopodobnie przyciągnie uwagę wyborców. Poprzez swoje wcześniejsze zaangażowanie w sprawy kulturalne. Trzecią pozycję na liście zajmuje poseł Kazimierz Smoliński, co sugeruje, że partia stawia na doświadczonych polityków i weteranów sceny politycznej. Kolejni kandydaci na liście to: były rzecznik rządu Piotr Müller, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Marcin Horała, Hanna Foltyn-Kubicka, Dariusz Drelich, Sylwia Wiśniewska i Tomasz Rakowski. Co wskazuje na zróżnicowanie i reprezentację różnych środowisk społecznych i zawodowych w ramach kandydatów PiS.

Były szef MSWiA, Mariusz Kamiński, został wybrany na pierwsze miejsce na liście w okręgu obejmującym województwo lubelskie. Na drugim miejscu znalazł się wieloletni europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Co sugeruje, że partia stawia na doświadczenie w pracy na szczeblu europejskim. Trzecią pozycję zajmuje poseł Dariusz Stefaniuk, co wskazuje na kontynuację strategii umieszczania na liście doświadczonych polityków z regionu lubelskiego. Kolejni kandydaci na liście to posłowie: Anna Dąbrowska-Banaszek, Anna Baluch, Tomasz Zieliński, przyszła radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Kamila Grzywaczewska, starosta puławski Danuta Smaga i prof. Zbigniew Krysiak. Co sugeruje reprezentację różnych środowisk społecznych i zawodowych wśród kandydatów PiS. Z ostatniego miejsca na liście wystartuje poseł Jan Kanthak z partii Suwerenna Polska.

PiS Ogłasza Listę Kandydatów w Województwach Podkarpackim i Podlaskim

Kandydaci Partii Prawo i Sprawiedliwość w okręgu obejmującym województwo podkarpackie. Na liście znajdują się: Daniel Obajtek, Bogdan Rzońca, Władysław Ortyl, Marcin Warchoł, Teresa Pamuła, Rafał Weber, Iwona Kurowska, Jolanta Sawicka, Ewa Leniart oraz Marek Kuchciński. Ich obecność na liście wskazuje na różnorodność doświadczeń i kompetencji, co może przyciągnąć uwagę wyborców z tego regionu. Były wiceszef MSWiA, Maciej Wąsik, został wybrany na numer jeden na liście obejmującej województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Wraz z nim z ramienia PiS wystartują również: Karol Karski, Adam Andruszkiewicz, Iwona Arent, Olga Semeniuk-Patkowska Jacek Bogucki. Oraz Bogusława Orzechowska, Bernadetta Krynicka, Robert Gontarz Sebastian Łukaszewicz. Ich obecność na liście wskazuje na różnorodność kompetencji. Oraz reprezentację różnych środowisk społecznych i zawodowych wśród kandydatów PiS w tych regionach.


Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej została już opublikowana lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w okręgu numer 13. Obejmuje województwa lubuskie i zachodniopomorskie. Pierwszy na liście znajduje się poseł do Parlamentu Europejskiego, Joachim Brudziński, co może świadczyć o jego znaczącej roli w partii oraz doświadczeniu w pracy na szczeblu europejskim. Na drugim miejscu znalazła się eurodeputowana Elżbieta Rafalska, co sugeruje kontynuację pracy na rzecz partii w Parlamencie Europejskim. Pozostałe miejsca na liście zajęli: Małgorzata Golińska, Jerzy Materna, Artur Szałabawka, Władysław Dajczak, Michał Jach, Małgorzata Gośniowska-Kola, Agnieszka Kurzawa oraz były wiceszef MSWiA, Paweł Szefernaker. Obecność tych kandydatów na liście wskazuje na reprezentację różnych środowisk społecznych oraz różnorodność kompetencji wśród kandydatów PiS w tym regionie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia