Rekonstrukcja rządu Donalda Tuska tuż tuż. Szykują się sensacyjne nominacje.

Spekulacje na temat rekonstrukcji rządu w Polsce nabierają tempa. Kto zostanie nowym liderem resortów?

185

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rekonstrukcja rządu
Wychodzi na to, że rządowe fotele mogą być bardzo gorącymi krzesłami

Polityczne układy znów ulegają zmianie. a wszystko dlatego, że kilku konstytucyjnych ministrów wybiera się do Brukseli. Rewolucja w polskim rządzie jest nieunikniona, a najnowsze spekulacje wskazują na personalia, które mogą zrewolucjonizować teki ministrów. Rekonstrukcja rządu Donalda Tuska tuż tuż. Szykują się sensacyjne nominacje.

Rekonstrukcja rządu Donalda Tuska tuż tuż. Szykują się sensacyjne nominacje.

Agnieszka Pomaska, Małgorzata Kidawa-Błońska i Tomasz Siemoniak – te nazwiska to nie tylko wiodące osoby w samej Platformie Obywatelskiej. To potencjalni nowi liderzy resortów, których głosy będą decydować o kształcie polskiej polityki. Znamy datę kluczową dla całej sprawy – 10 maja, tak zapowiada szef polskiego rządu – Donald Tusk.

Spekulacje sięgają zenitu. Agnieszka Pomaska – ta nazwa odniosła się z imponującą pewnością do fotela ministra aktywów państwowych, zastępując Borysa Budkę, który wyrusza na polityczne szlaki europejskie. Czy to już rozstrzygnięcie? Czy szefostwo nad resortem trafi w ręce tej doświadczonej polityczki? Źródła bliskie premierowi nie kryją, że nazwisko Pomaskiej to dla nich oczekiwane rozwiązanie.

Ale czy to wszystko? Otóż nie. Marszałek Senatu, Małgorzata Kidawa-Błońska, zachowuje tajemnicę, nie wypowiadając się oficjalnie na temat ewentualnej propozycji objęcia resortu kultury. Czy to tylko gra polityczna, czy też prawdziwe zmiany zaszumiały już w korytarzach władzy?

Nie wolno zapominać o Tomasz Siemoniaku – mocno dyskutowanej postaci, potencjalnym kandydacie na szefa MSWiA. Dariusz Joński z KO nie szczędzi superlatyw w ocenie Siemoniaka, opisując go jako idealnego kandydata na tę stanowisko. Czy będzie to decyzja, która otworzy nowe perspektywy dla resortu spraw wewnętrznych?

Wszystkie pytania zamilkły, aż do oświadczenia premiera Donalda Tuska w tym temacie. 10 maja będzie dniem przełomowym, kiedy to zobaczymy nowe oblicze rządu. Tusk musi dokonać wyboru, ponieważ kilku ministrów kieruje swoje kroki w stronę Parlamentu Europejskiego. Marcin Kierwiński i Borys Budka opuszczają krajowe wody, a ich miejsca muszą zostać wypełnione.

Bartłomiej Sienkiewicz, minister kultury, już ogłosił swoją dymisję, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że kolejne wyzwanie przed premierem Tuskem. Resort kultury będzie potrzebował nowego kapitana. Czy równie kontrowersyjnego? Czas pokaże.

Rekonstrukcja rządu to nie tylko zmiana twarzy, to przede wszystkim zmiana perspektyw. Kto zasiądzie na szczytach władzy? Odpowiedzi poznamy już niebawem.

Przeczytaj też co zawierało Pilne oświadczenie Tuska. „Rozliczenie poprzedniej władzy to priorytet”

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia