Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo w służbie mieszkańcom

Zapraszamy do wysłuchania podcastu, w którym gościmy wyjątkową postać lokalnej społeczności - Cezarego Usika, prezes Stowarzyszenia Wolontariat Legionowo

124

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo, pod przewodnictwem prezesa Cezarego Usika, stanowi wyjątkową siłę w lokalnej społeczności, która nie tylko oferuje pomoc potrzebującym, ale także angażuje się w różnorodne inicjatywy charytatywne, wspierając tym samym rozwój oraz dobro mieszkańców Legionowa i osiedla Piaski. Historia Stowarzyszenia sięga momentu, gdy grupa zaangażowanych osób postanowiła działać jako nieformalna grupa wspierająca, dotykając serc tych, którzy potrzebują pomocy. Po zalegalizowaniu działalności Stowarzyszenia, dzięki czemu mogli korzystać z różnych form wsparcia, grupa ta rozrosła się i obecnie składa się z dziesięcioosobowego zespołu współpracowników oraz licznych partnerów.

Jedną z najbardziej doniosłych akcji Stowarzyszenia jest „Odkręcamy Legionowo”, inicjatywa mająca na celu zbieranie plastikowych korków, których sprzedaż przekłada się na wsparcie rehabilitacji oraz konserwację protezy dla osób potrzebujących, jak również na realizację innych projektów charytatywnych. Sukces tej akcji, widoczny między innymi w zebraniu kwoty ponad 50 tysięcy złotych na zakup protezy dla chłopaka o imieniu Mateusz, świadczy o ogromnym zaangażowaniu społeczności lokalnej. Stowarzyszenie nie ogranicza się jednak tylko do jednej dziedziny działalności. Współpracując z władzami miasta oraz innymi organizacjami społecznymi, angażuje się również w organizację różnych wydarzeń charytatywnych, takich jak Piknik Ekologiczny, podczas którego zbierano nakrętki i baterie, a dzięki którym zebrano imponującą ilość środków na cele charytatywne.

Inspirując innych do działania

Niebagatelnym elementem działalności Stowarzyszenia jest także punkt wsparcia dla osób potrzebujących, w tym tych zagrożonych uzależnieniem od alkoholu oraz ich współuzależnionych, który oferuje wsparcie stacjonarne, telefoniczne oraz online. Dodatkowo, dzięki inicjatywie „Kawiarenka Integracyjna”, prowadzonej w wyznaczonych godzinach, możliwa jest integracja społeczna oraz wsparcie dla osób potrzebujących wsparcia psychologicznego.

Ponadto, Stowarzyszenie angażuje się w pomoc dla osób w kwarantannie lub o ograniczonej sprawności ruchowej, zapewniając wsparcie w realizacji codziennych zadań, takich jak zakupy czy odbiór leków. Współpraca Stowarzyszenia Wolontariat Legionowo z Urzędem Miasta oraz innymi organizacjami społecznymi umożliwia prowadzenie różnorodnych przedsięwzięć, które przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnej oraz poprawy jakości życia jej mieszkańców. To właśnie zaangażowanie i wspólna praca sprawiają, że Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo odgrywa istotną rolę w życiu społeczności Legionowa oraz osiedla Piaski.

Zapraszam do wysłuchania podcastu z Prezesem Stowarzyszenia Wolontariat Legionowo Panem Cezarym Usikiem ,rozmawiała Patrycja Tabaczek

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia