Stowarzyszenie Boris. Wsparcie dla Ekonomii Społecznej.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Animatorką Społeczną w obrębie ekonomii społecznej w Stowarzyszeniu Boris Panią Stanisławą Retmaniak.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mazowieckie podmioty ekonomii społecznej

Stanisława Retmaniak, animatorka społeczna w kontekście ekonomi społecznej Stowarzyszenia Boris, jest aktywną uczestniczką programów wspierających ekonomię społeczną. Jej zaangażowanie oraz wkład w działania społeczne przyczyniają się do wzrostu świadomości społecznej oraz promocji wartości zrównoważonego rozwoju. Jej praca stanowi inspirację dla innych członków społeczności i pokazuje. Jak działania na rzecz dobra wspólnego mogą przynosić pozytywne zmiany w społeczeństwie. W ramach tegorocznej edycji programu „wESpół wspieramy ekonomię społeczną”. Stowarzyszenie Boris otwiera drzwi dla podmiotów ekonomii społecznej z regionu Mazowieckiego. Oferując wsparcie finansowe oraz możliwość realizacji projektów o znaczeniu społecznym. Program ten, wspierany przez firmę UBS Business Solutions Poland sp. z o.o. oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, stawia sobie za cel wspieranie inicjatyw lokalnych.

Cele programu i nabór

  • Zwiększenie wpływu organizacji biorących udział w programie na społeczności lokalne. Poprzez wsparcie finansowe oraz ekspertów programu, podmioty ekonomii społecznej mają szansę rozwinąć swoje inicjatywy i zwiększyć ich oddziaływanie na lokalne społeczności.
  • Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju. Program aktywnie promuje cele zrównoważonego rozwoju ONZ, koncentrując się na obszarach takich jak dobra jakość edukacji. Wzrost gospodarczy i godna praca oraz redukcja nierówności społecznych.
  • Wspieranie działań na rzecz klimatu. Podmioty ekonomii społecznej zachęcane są do wdrażania rozwiązań mających na celu ograniczenie wpływu na zmiany klimatyczne oraz prowadzenia działań edukacyjnych w tym obszarze. Przyczyniając się tym samym do walki ze zmianami klimatycznymi.
  • Wsparcie społeczności lokalnych, w tym migrantów z Ukrainy. Program adresuje także potrzeby migrantów z Ukrainy, którzy znaleźli się w mazowieckich społecznościach wskutek konfliktu na Ukrainie.

Nabór Wniosków:

Podmioty ekonomii społecznej z terenu powiatów obejmujących region Mazowieckiego mogą składać wnioski o finansowanie przedsięwzięć. Istnieją dwie kategorie projektów:

  • Typ 1: Wartość projektu wynosi 9 500 zł, a planowane jest wsparcie 6 inicjatyw.
  • Typ 2: Wartość projektu wynosi 15 000 zł, a planowane jest wsparcie 3 inicjatyw.

Program „wESpół wspieramy ekonomię społeczną” Stowarzyszenia Boris to inicjatywa mająca na celu wspieranie podmiotów ekonomii społecznej z regionu Mazowieckiego. Poprzez udzielanie wsparcia finansowego oraz organizację spotkań informacyjnych. Stowarzyszenie Boris staje się kluczowym partnerem dla organizacji działających na rzecz społeczności lokalnych oraz migrantów z Ukrainy. Wspierając ich inicjatywy na drodze do zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego. Stowarzyszenie Boris organizuje spotkania informacyjne online dla zainteresowanych podmiotów. Możliwe jest także uczestnictwo w transmisji na żywo na platformie Facebook. Aby uzyskać więcej informacji oraz link do spotkania, należy skontaktować się z organizatorami poprzez adres mailowy: wespol@boris.org.pl

Zapraszam do wysłuchania podcastu z animatorką społeczną w kontekście Ekonomii Społecznej Stowarzyszenia Boris Panią Stanisławą Retmaniak ,rozmawiała Patrycja Tabaczek

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia