Kupuj polskie truskawki, uważaj na oszustów

Polskie truskawki są bogatsze w składniki odżywcze i zdrowsze, ponieważ nie są poddawane długiemu transportowi i przechowywaniu. Wybierając więc owoce z lokalnych upraw, mamy pewność, że cieszymy się ich świeżością i prawdziwym aromatem. Kupuj polskie truskawki, uważaj na oszustów.

186

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

, uważaj na oszustów
, uważaj na oszustów

Kolejny raz wiemy żeby nie dać się nabić w butelkę, więc kupuj polskie truskawki i uważaj na oszustów. Wraz z nadejściem wiosny na targowiskach pojawiło się wiele stoisk oferujących truskawki z Polski. Owoce rodzimego pochodzenia cieszą się opinią smaczniejszych, choć są droższe. Niestety, niektórzy sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, podając fałszywe informacje odnośnie pochodzenia truskawek.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Opolu przeprowadzili kontrole, które ujawniły, że nieuczciwi handlarze stosują różne metody oszustwa. Mogą to być wskazywanie nieprawdziwego kraju pochodzenia, umieszczenie mało czytelnych informacji o faktycznym pochodzeniu owoców spoza Polski, czy też brak pisemnej informacji o pochodzeniu truskawek. W związku z tym IJHARS przypomina, że sprzedawca ma obowiązek jasno informować klientów o pochodzeniu owoców i ich jakości handlowej. Istnieje ryzyko, że podają oni fałszywe informacje, by zyskać większy zysk. Dlatego warto zwracać uwagę na wygląd i zapach truskawek podczas zakupów.

Dobre bo Polskie – Kupuj polskie truskawki

Warto również pamiętać, że polskie truskawki są bogatsze w składniki odżywcze i zdrowsze, ponieważ nie są poddawane długiemu transportowi i przechowywaniu. Wybierając więc owoce z lokalnych upraw, mamy pewność, że cieszymy się ich świeżością i prawdziwym aromatem. Konsumenci powinni być świadomi tego, co kupują, oraz sprawdzać informacje na etykietach, aby uniknąć oszustw i wybierać produkty wysokiej jakości. Dzięki temu możemy być pewni, że sięgamy po zdrowe i autentyczne produkty.

Kontrolerzy IJHARS wskazują na trzy podstawowe metody, których używają nieuczciwi sprzedawcy:

– wskazanie kraju pochodzenia niezgodnego z faktycznym,

– umieszczanie mało czytelnej informacji o faktycznym pochodzeniu truskawek spoza Polski i wmawianie klientom, że pochodzą one z Polski,

– brak pisemnej informacji o pochodzeniu owoców.

Wczoraj na targu w Legionowie truskawki można było kupić w cenie od 14 do 16 zł za kilogram.

Przeczytaj również – O truskawkach i nie tylko

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Zapraszam do wzięcia udziału w imprezach jakie odbędą się na terenie Warszawy z cyklu. Miasto moje a w nim, kalendarz warszawski na tydzień 9-15.05.2024

Dziś gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie, a także Warsaw 1939

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku zdjęć. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia