Szaman z Otwocka za kratkami – sekta narkotykowa rozbita

Policja rozbiła grupę, która podczas organizowanych przez "Szamana" ceremonii zażywała zakazaną w Polsce Ayahuascę

127

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

narkotykowa sekta Szamana, szaman w dżungli
narkotykowa sekta Szamana rozbita przez policję

Narkotykowa sekta „Szamana” została rozbita przez otwocką policję. Pod płaszczykiem duchowych ceremonii grupa ta prowadziła nielegalną działalność.

Na czele sekty stał charyzmatyczny 65-letni Amerykanin o pseudonimie „Szaman”, a w skład całej grupy wchodziło łącznie ponad 40 osób. „Szaman” organizował spotkania, podczas których uczestnicy zażywali wywar Ayahuasca – halucynogenną miksturę zawierającą DMT i Harminę, nielegalne substancje o silnym potencjale uzależniającym. Amerykanin przewodził ceremoniom, wprowadzając uczestników w stan euforii i odmiennej świadomości. Sekta działała w ukryciu, a jej spotkania odbywały się w wynajmowanych lokalach lub na prywatnych posesjach. Policjanci trafili na jej trop dzięki informacjom o podejrzanych spotkaniach, podczas których miały być zażywane nielegalne substancje. Po żmudnym śledztwie udało się ustalić dokładny adres kolejnej ceremonii. W wyniku dynamicznej akcji zatrzymano 4 osoby: „Szamana”, jego żonę oraz właścicieli posesji, na której odbywało się spotkanie.

Narkotykowa sekta „Szamana” – zatrzymanie i zarzuty

„Szamanem” kazał się nazywać organizator spotkań i przewodnik duchowy sekty. Mężczyzna znalazł się wśród zatrzymanych. Podczas przeszukania budynku zabezpieczono blisko 40 kg nielegalnych substancji – DMT i Harminy, z których sporządzano wywar Ayahuasca, a także 6,5 litra gotowego płynu. Zatrzymanym postawiono zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Otwocku aresztował „Szamana” oraz właścicieli posesji, a żonę Amerykanina objął dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju. Dokładne przebadanie zabezpieczonego materiału potwierdziło obecność niebezpiecznych substancji psychoaktywnych – DMT i Harminy. Eksperci ostrzegają, że substancje te mogą wywoływać silne uzależnienia, stany lękowe, a w połączeniu z niektórymi lekami nawet śmierć. Sprawa rozbicia sekty „Szamana” jest nadal rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań i dalszych ustaleń dotyczących działalności grupy.

Co to jest Ayahuasca?

Ayahuasca to psychoaktywny napój pochodzący z Ameryki Południowej. Jest on tradycyjnie używany przez szamanów i uzdrowicieli ludowych w dorzeczu Amazonki i Orinoko podczas ceremonii duchowych. Wywar powstaje podczas długiego gotowania łodyg winorośli Banisteriopsis caapi i liści krzewu Psychotria viridis. Może wywoływać halucynacje i silne przeżycia emocjonalne. W Polsce rytuały z użyciem Ayahuasca są zabronione przez prawo. Dlatego właśnie narkotykowa sekta „Szamana” została rozbita.

Rytuały Ayahuasca, znane również jako ceremonie Ayahuasca, to tradycyjne praktyki, które mogą się różnić w zależności od rdzennej grupy kulturowej i szamana prowadzącego ceremonię. Jednak istnieje wiele wspólnych elementów:

• Uczestnicy zazwyczaj przestrzegają diety niskobiałkowej i unikają pewnych substancji, takich jak alkohol czy kofeina, na kilka dni przed ceremonią.

• Otoczenie jest zwykle spokojne i zaciszne, często w naturze.

• Szaman prowadzi uczestników w modlitwach i śpiewach.

• Uczestnicy spożywają napój Ayahuasca najczęściej w formie herbaty. Wywar powoduje halucynacje, wizje oraz intensywne przeżycia emocjonalne. Choć w Polsce takie praktyki są zakazane, to istnieją kraje, w których ceremonie z użyciem Ayahuasca są legalne. Organizuje się je nie tylko dla tubylców, ale także chętnych turystów.

Sprawdź, jak poddanie się ceremonii Ayahuaski wspomina bohater tego filmu.

Przeczytaj też o tym, jak działają gangi narkotykowe w Ekwadorze.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia