Sztokholm: Gangsterzy terroryzują miasto

W stolicy Szwecji doszło do dwóch strzelanin, w wyniku których zginął jeden mężczyzna, a drugi został ranny.

123

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Incydenty te są prawdopodobnie powiązane z konfliktami gangów narkotykowych, których nasilenie obserwuje się w Sztokholmie od jesieni 2023 roku.

Pierwsza strzelanina miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek w dzielnicy Bredaeng. 40-letni mężczyzna stracił życie w wyniku postrzelenia przed blokiem mieszkalnym. Druga strzelanina wydarzyła się w poniedziałek nad ranem w Flemingsbergu. 60-letni mężczyzna został postrzelony i jest w stanie ciężkim.

Policja wciąż nie zatrzymała nikogo podejrzanego o dokonanie strzelanin. Mimo to, doniesienia medialne sugerują, że incydenty te mogą mieć związek z działalnością przestępczą, a konkretnie gangów narkotykowych.

W 2024 roku w Sztokholmie doszło już do 14 strzelanin, z czego cztery osoby zginęły, a dwie zostały ranne. To zatrważająca statystyka, która odzwierciedla nasilenie przemocy gangów w stolicy Szwecji. Jesienią 2023 roku w ciągu miesiąca w wyniku porachunków gangów zginęło 11 osób.

Szwedzka Rada ds. Przeciwdziałania Przestępczości (BRA) alarmuje, że w ostatnich latach 34% zabójstw w Szwecji miało związek z porachunkami gangów.

W piątek 17 maja doszło do kolejnej strzelaniny w Sztokholmie, tym razem w pobliżu ambasady Izraela. Zatrzymano kilka osób, w tym 14-latka. Na razie nie wiadomo, czy incydent miał związek z placówką dyplomatyczną.

Nasilenie przemocy z użyciem broni palnej w Sztokholmie jest poważnym problemem, który wymaga natychmiastowych działań ze strony władz. Konieczne jest zintensyfikowanie działań policji na rzecz zwalczania gangów narkotykowych oraz wdrożenie programów prewencyjnych mających na celu zapobieganie tego typu zdarzeniom.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Zobacz także:

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia