Noc Muzeów w salonie VW nieoczywiste zderzenie historii z nowoczesnością

Od lat przyjęło się że Noc Muzeów wiąże się z odwiedzeniem co najmniej jednego muzeum i odstania co najmniej kilkudziesięciu minut w kolejce. W tym roku można było spędzić miło czas w salonie VW

162

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dzień Rodzinny w VW Home 8.06.2024 Warszawa a wcześniej Noc Muzeów w salonie VW Home
Dzień Rodzinny w VW Home 8.06.2024 Warszawa a wcześniej Noc Muzeów w salonie VW Home

Dla mnie jako miłośnika historii i motoryzacji oraz posiadacza sześćdziesięcioletniego samochodu VW Garbus, Noc Muzeów w salonie VW powinna być oczywista. Okazuje się że są rzeczy które mogą zaskoczyć, a połączenie historii z nowoczesnością jest prawdopodobnie najlepszym środkiem do osiągnięcia celu. Celem jest przekonanie społeczeństwa do napędu elektrycznego. Salon VW znajdujący się na warszawskiej Woli po raz pierwszy otworzył swoje podwoje dla zwiedzających oraz zainteresowanych nowoczesną elektryczną motoryzacją. Młodzi ludzie dysponujący dużą wiedzą na temat elektromobilności starali się pokazać w napędzie elektrycznym. My, posiadacze aut w

słusznym wieku opowiedzieliśmy o naszych autach. Dwa zaprezentowane samochody elektryczne: ID.3  GTX oraz ID.7 można było obejrzeć z zewnątrz oraz od środka, a także odbyć jazdę próbną, z czego skorzystałem. Przyznać trzeba że jazda Volkswagenem ID.7 zrobiła pozytywne wrażenie. Oprócz wymienionych powyżej aut elektrycznych salon prezentował VW Garbusa z 1972 roku, który również wzbudził zainteresowanie zwiedzających. Oprócz mojego Garbusa przed salonem zaparkowały dwa Volkswageny T1 Pritsche które wzbudziły ogromne zainteresowanie, ponieważ auta w tej wersji są niezwykle rzadko widziane na drogach. Nowszym pokoleniem aut z rodziny VW były zaparkowane przed salonem dwa Volkswageny T3, a także VW Beetle.

Zderzenie historii z nowoczesnością Noc Muzeów w salonie VW

Większość osób spragniona obcowania z kulturą i sztuką, musiała zmierzyć ze staniem w  gigantycznych kolejkach. W Salonie VW Home, w Noc Muzeów ruch był duży, na szczęście nie było kolejki. Na koniec umówiliśmy się z właścicielami na następną wizytę i wyruszyliśmy pokręcić się po Warszawie. O dziwo około północy nie byliśmy jedynymi posiadaczami oldtimerów jakie spotkaliśmy. Wielka szkoda że niebawem tego typu przejażdżki będą zabronione.

Przeczytaj również artykuł – New Beetle – samochód na zakupy

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Nowość wśród tablic od 1 czerwca – Pojazdy z żółtymi tablicami rejestracyjnymi 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia