Runmageddon w Warszawie – Twierdza Modlin

Nie da się zaprzeczyć, że historyczna Twierdza Modlin, jako lokalizacja eventu, jest atrakcją samą w sobie.

163

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Runmageddon w Warszawie – Twierdza Modlin.
Runmageddon w Warszawie – Twierdza Modlin - Źródło: (psb-biegi.com.pl/, POLSKIE STOWARZYSZENIE BIEGÓW)

Runmageddon w Warszawie – Twierdza Modlin – jest to oczywiście najbardziej ekstremalny w Europie cykl biegów z przeszkodami. Już w najbliższy weekend 25-26.05.2024 w legendarnej TWIERDZY MODLIN! Fenomenu Runmageddonu najlepiej dowodzi fakt, że jest to absolutnie najpopularniejsza impreza sportowa tego typu w naszym kraju. Ponieważ podczas każdego eventu na linii startu staje kilka tysięcy uczestników. Pierwsza edycja odbyła się w 2014 roku, a od tego czasu we wszystkich odsłonach wzięło udział kilkaset tysięcy osób. Atrakcje nie tylko dla startujących, ale i również dobrze się mogą bawić kibice na wszystkich startujących i kibiców czeka wiele atrakcji.

Organizatorzy przygotowali dla Wszystkich totalną jazdę bez trzymanki oraz dobrej zabawy, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Sprawdźcie dostępne formuły i ruszajcie do zapisów. Na to wydarzenie można zapisać się na stronie Runmageddon.

Runmageddon w Warszawie – Twierdza Modlin – co to jest?

Jest to największy w Polsce bieg z przeszkodami o poziomie trudności dostosowanym do możliwości każdego śmiałka. Można by powiedzieć o nim krótko – to po prostu bieg z przeszkodami. Brzmi niewinnie, prawda? Oczywiście jednak nic bardziej mylnego! Choć faktem jest, że zalicza się on do tak zwanych biegów OCR (z angielskiego obstacle course race). Jest on wydarzeniem pełnym świetnej atmosfery, które na celu ma nie tylko aktywność fizyczną, ale przede wszystkim dobrą zabawę. Chociaż nie znaczy to wcale, że jest prosty do pokonania!

Runmageddon polega na przebiegnięciu określonego dystansu, który różni się w zależności od wybranego rodzaju biegu, oraz pokonaniu wszystkich napotkanych na trasie przeszkód. Z jakimi możemy mieć do czynienia? Jest ich kilka rodzajów:

Naturalne – takie, które przygotowała dla nas sama Matka Natura. Mogą zaliczać się do nich wszelkiego rodzaju doły i wzniesienia czy naturalne zbiorniki wodne;
Techniczne – to w głównej mierze różnego rodzaju instalacje metalowe, do których przejścia należy użyć nie tylko siły, ale również obrać odpowiednią technikę;
Siłowe – do ich pokonania będziesz musiał polegać na sile swoich mięśni. Do tego typu utrudnień na trasie można zaliczyć na przykład przenoszenie ciężarów czy wspinanie się po ściankach lub linie;
Koordynacyjne – tutaj wykorzystasz balans swojego ciała na przykład na równoważniach czy podczas czołgania się w błocie pod zasiekami.

Runmageddon w Warszawie – Twierdza Modlin – poziomy

Udział w rywalizacji można wziąć na poziomie kilku różnych formuł:

Intro – brzmi jak wstęp, czyli trasa o najniższym poziomie trudności. Liczy 3 kilometry, a w jej trakcie musimy stawić czoło 15 różnorodnym przeszkodom. To dobry wybór dla początkujących amatorów biegów z przeszkodami.

Rekrut – level wyżej, czyli trasa o dystansie 6 kilometrów z ponad trzydziestoma przeszkodami. Występuje także w wersji po zmroku pod nazwą Nocny Rekrut.

Classic – trasa o długości 12 kilometrów z ponad 50 przeszkodami. W tej klasie stopień trudności wzrasta – będzie dobry dla odpowiednio przygotowanych zawodników.

Hardcore – jak sama nazwa wskazuje, to już nie przelewki. Trasa Hardcore liczy 21 km z około 70 wyzwaniami.

Ultra – to klasa przeznaczona dla profesjonalistów, którym nieobce pokonywanie własnych słabości. Jest to maraton (42 km), na którego trasie uczestnicy Runmageddonu muszą zmierzyć się z ponad 140 przeszkodami.

Kids – trasa o długości kilometra przygotowana z myślą o dzieciach w wieku 4-11 lat. Znajduje się na niej około dziesięciu niewymagających utrudnień.

Junior – przeznaczona dla nastolatków do 15. roku życia. Mierzy 3 km, a na jej długości można spotkać mniej więcej 15 przeszkodowych wyzwań.

Family – to rodzaj trasy przeznaczony dla drużyn w postaci rodziców lub opiekunów z dziećmi. Do przemierzenia są 2 km trasy i około 15 przeszkód.

Runmageddon w Warszawie – Twierdza Modlin – jak się ubrać?

Zmienne warunki pogodowe, błoto, woda, a często także lód – przeszkody naturalne i te zmyślnie stworzone przez organizatorów mogą sprawić nam dużo kłopotu, jeśli będziemy nieodpowiednio ubrani. Na jakie elementy stroju na bieg w Runmageddonie warto zwrócić uwagę podczas wyboru?

Obuwie – jakie buty na Runmageddon? Nie może być to pierwsza lepsza para trampek, konieczny jest zakup butów biegowych (trailowych), które wyróżniają się twardym i odpowiednio wykonanym bieżnikiem. Przede wszystkim wygodne, o głębokim bieżniku, który zapewni lepszą przyczepność, (często bardzo zróżnicowanego). Co przekłada się przede wszystkim na wzrost poziomu bezpieczeństwa na trasie.

Bielizna termoaktywna – sprawdzi się świetnie w każdych warunkach. Ponieważ, bardzo dobrze reguluje temperaturę ciała, dzięki czemu nie zmarzniesz i nie przegrzejesz się podczas pokonywania kolejnych kilometrów i przeszkód.

Rękawiczki – mogą być to nawet najprostsze modele gumowe. Zabezpieczą nas przed wszelkimi otarciami, poprawią również chwyt, który przyda się do pokonania wielu przeszkód.

Pozostała odzież do biegów – wybierz legginsy i koszulkę z długim rękawem, które ochronią Cię przed otarciami. Absolutnie odradzam decydowanie się na ubrania wykonane z bawełny. Takie komplety „nie oddychają”, a do tego chłoną wodę jak gąbki, przez co zdecydowanie utrudniają pokonanie całej trasy.

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. A jeżeli zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Giro d’Italia 107. edycja

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia