27-latek zmarł po użyciu paralizatora. Tragiczna interwencja Policji w Inowrocławiu.

W Inowrocławiu doszło do tragicznego incydentu, w wyniku którego zmarł 27-letni mężczyzna. Dwóch policjantów, biorących udział w interwencji, zostało zatrzymanych na wniosek prokuratury i wszczęto wobec nich procedurę wydalenia ze służby.

216

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

protest przed komendą policji
Protest przed komendą policji w Inowrocławiu - funkcjonariuszy nazwano mordercami

Do interwencji doszło w środę, 22 maja, w jednym z mieszkań w Inowrocławiu. Policjanci zostali wezwani z powodu agresywnego mężczyzny, który wyrzucał meble przez okno i zdemolował mieszkanie. Jak relacjonuje młodsza inspektor Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, mężczyzna leżał na podłodze, nie było z nim logicznego kontaktu, a w pewnym momencie stał się agresywny. Funkcjonariusze użyli wobec niego siły fizycznej, w tym chwytów obezwładniających oraz tasera (paralizatora).

Śmierć Mężczyzny i Konsekwencje dla Policjantów

Podczas interwencji mężczyzna stracił przytomność. Policjanci natychmiast przystąpili do reanimacji i wezwali na miejsce drugi patrol oraz karetkę pogotowia. Niestety, 27-latek zmarł w szpitalu. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy. Na polecenie prokuratora w piątek w nocy zatrzymano dwóch policjantów. Wszczęto wobec nich postępowanie dyscyplinarne oraz procedurę wydalenia ze służby.

Rzeczniczka policji podkreśliła, że analiza nagrań z kamer policjantów wskazuje na możliwe przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy. Jeden z policjantów został już zwolniony ze służby, a procedura wobec drugiego jest w toku. Kluczowe dla sprawy będą wyniki sekcji zwłok, które pozwolą ustalić, czy śmierć mężczyzny była wynikiem działań policji i niewłaściwie przeprowadzonej interwencji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia