Solidarna Polska dba o finanse Państwa, domagali się od Kukiza zwrotu dotacji na e-voting

Polak potrafi a Kukiz jeszcze lepiej, e-voting to platforma do głosowania wyceniona na ponad milion zł, ile na prawdę kosztuje?

99

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

e-voting
e-voting - platforma za ponad milion?

Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz’15, otrzymał grant o wartości ponad 4 milionów złotych od rządu Mateusza Morawieckiego. Środki te zostały przyznane fundacji „Potrafisz Polsko!”, której Kukiz jest związany. Grant miał być przeznaczony na działania związane z popularyzacją referendów, co jest jednym z punktów programu politycznego Kukiza. W ramach dotacji powstała m.in. platforma do głosowania przez internet. Może się jednak okazać, że były to pieniądze wyrzucone w błoto, e-voting do kosza?

Polak potrafi a Kukiz jeszcze lepiej, e-voting czyli nie tylko ksiądz Olszewski

Fundacja „Potrafisz Polsko!” została zarejestrowana we wsi Łosiów. Tam gdzie mieszka Paweł Kukiz, a w jej Radzie Nadzorczej zasiadają posłowie związani z jego ruchem. Czystość, jawność i brak nepotyzmu czyli to o co Kukiz walczy. Przyznanie grantu wywołało falę krytyki i oskarżeń o przedwyborczą łapówkę, mającą na celu zdobycie poparcia dla rządu.

ks Michał Olszewski - brat ks Olszewskiego tracie robotę w Alior Banku
brat ks Olszewskiego tracie robotę w Alior Banku

Solidarna Polska, koalicyjny partner Prawa i Sprawiedliwości, wezwała Kukiza do zwrotu przyznanej dotacji, uzależniając od tego swoje poparcie dla zmian w ustawie o referendum lokalnym, które Kukiz forsuje. Politycy Solidarnej Polski wyrażają obawy, że nowelizacja może destabilizować polski samorząd. Ziobryści są bardzo wyczuleni na niegospodarność i testowo przyznali 100mln zł ks. Olszewskiemu. To taki test był. Dali kasę z Funduszu Sprawiedliwości czyli takiego kościelnego tyle że w statucie zapomnieli to uwzględnić.

Paweł Kukiz bronił się do upadłego

W odpowiedzi na te zarzuty, Paweł Kukiz stwierdził, że jeśli pojawią się jakiekolwiek nieprawidłowości związane z przyznaniem grantu, jest gotów zwrócić pieniądze. Podkreślił również, że działania fundacji są zgodne z prawem.

Przyznanie grantu dla fundacji Kukiza wywołało szeroką debatę polityczną, a liderzy opozycji, tacy jak Donald Tusk, krytykują rząd za przekazywanie publicznych pieniędzy na cele polityczne. Kukiz będąc piewcą demokracji zapomniał że przejrzystość i transparentność dotyczy także jego.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia