Spór w PiS – Krzysztof Jurgiel opuszcza partię

Europoseł Krzysztof Jurgiel odchodzi z PiS - czuje się zniesławiony i pomówiony

97

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Krzysztof Jurgiel odchodzi z PiS - Krzysztof Jurgiel
Fot. PAP/Artur Reszko

Były minister rolnictwa i europoseł Krzysztof Jurgiel odchodzi z PiS. Poinformował, że oficjalnie rezygnuje z członkostwa w tej partii.

Opuszczając Prawo i Sprawiedliwość, Krzysztof Jurgiel opublikował oświadczenie, w którym krytykuje postępowanie członków tej partii i wyjaśnia powody swojego odejścia. Polityk napisał: „Niniejsze oświadczenie stanowi wyraz braku akceptacji standardów postępowania w partii Prawo i Sprawiedliwość, na które dłużej nie mogę przyzwalać. Ostatnie dni – wyjątkowo przykre dla mnie osobiście – ujawniły, jak zmieniło się ugrupowanie, które powstało 30 lat temu w kontrze do patologii ówczesnego życia politycznego. Dlatego z bólem i żalem, ale zgodnie z własnym sumieniem opuszczam partię polityczną Prawo i Sprawiedliwość”. Krzysztof Jurgiel zaznaczył, że utrata przez PiS większości w Sejmiku Województwa Podlaskiego to sytuacja przykra dla tych, którzy są wierni prawicowym wartościom. Jego zdaniem przyczynił się do tego brak dialogu i utrata zaufania społecznego do PiS.

Krzysztof Jurgiel odchodzi z PiS – wylicza błędy polityków partii

Polityk w swoim oświadczeniu krytycznie odnosi się do obecnej polityki Prawa i Sprawiedliwości oraz atmosfery panującej wewnątrz partii. Napisał: „Póki władze partii nie zrozumieją tego, póty nie odzyskają zaufania większości wyborców. Aby zyskać mandat społeczny PiS musi powrócić do swoich korzeni – pracy programowej, dyskusji wewnątrz własnego obozu, otwarcia na różne środowiska, słuchania swoich działaczy. Tymczasem zamiast refleksji nad przyczynami porażki, regionalni działacze PiS błyskawicznie zaczęli pomawiać mnie o takie postępowanie lub właściwości, które poniżyły mnie w opinii publicznej lub naraziły na utratę zaufania potrzebnego dla danego wykonywanego przeze mnie mandatu Posła do Parlamentu Europejskiego poprzez przepisanie mi działań, których nie podejmowałem.”. Krzysztof Jurgiel ostro skrytykował także Jarosława Kaczyńskiego: „Zamiast wysłuchać mojej opinii i rozważyć jakość podsuwanych mu argumentów zawiesił moje członkostwo w PiS. Jest to oczywiste naruszenie nie tylko moich dóbr osobistych, ale również statutu partii – mającej w nazwie Prawo i Sprawiedliwość”.

Rezygnacja z członkostwa i udział w życiu publicznym

Choć Krzysztof Jurgiel odchodzi z PiS, będzie nadal aktywnie działał w polityce krajowej i zagranicznej. „Sytuacja w kraju jest coraz poważniejsza, zarówno na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej, jak i międzynarodowej”. Ponadto polityk podkreślił, że nie ma w zwyczaju tłumaczyć się z czegoś, czego nie zrobił. Zapowiedział, iż podejmie kroki prawne w związku z wygłaszanymi na jego temat krytycznymi opiniami. Dotyczy to głównie prezesa PiS – Jarosława Kaczyńskiego. Jak stwierdził w ubiegłym tygodniu: „Czuję się zniesławiony, pomówiony o działania, których nigdy nie podejmowałem”. Kopię swojego pisma europoseł wysłał nie tylko do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, ale także do mediów tradycyjnych. Stwierdził również, że standardy w PiS znacząco się obniżyły. Skomentował: „Niestety, jest to dla mnie smutne, bo po 34 latach standardy obniżyły się. Każdy może być pomówiony bez powodu i dalej być pomawiany, bez ingerencji organów nadzorczych partii”.

Przeczytaj także o tym, jak wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia