Szczerba wyzywa Morawieckiego od „Pinokia” podczas zeznań przed komisją ds. wiz.

Spór o politykę wizową i migracyjną Polski. Komisja kontynuuje dochodzenie, przesłuchując kluczowych polityków, w tym Mateusza Morawieckiego.

256

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mateusz Morawiecki kontra Władysław Kosiniak-Kamysz. Ostre starcie w sejmie
Mateusz Morawiecki


Podczas posiedzenia sejmowej komisji śledczej ds. wiz, były premier Mateusz Morawiecki stanął w ogniu pytań dotyczących polityki migracyjnej Polski za czasów swoich rządów. W trakcie przesłuchania, Morawiecki podkreślił, że jego rząd blokował pakt migracyjny i nie przyjął żadnych nielegalnych imigrantów. Wskazał również, że działania komisji mają na celu przykrycie decyzji obecnego rządu Donalda Tuska o zgodzie na pakt migracyjny, co według Morawieckiego spowoduje napływ dziesiątek tysięcy migrantów do Polski.

W trakcie przesłuchania doszło do licznych spięć między Morawieckim a członkami komisji, zwłaszcza z posłem Michałem Szczerbą, który oskarżał byłego premiera o kłamstwo, nazywając go „Pinokiem”. Morawiecki odpierał zarzuty, podkreślając sukcesy swojego rządu w ochronie granic oraz ratowaniu miejsc pracy podczas pandemii COVID-19.

Szczerba oskarża Morawieckiego o kłamstwa i korupcję

Posłowie opozycji, w tym Marek Sowa i Maria Małgorzata Janyska, naciskali na szczegóły dotyczące wydawania wiz i odpowiedzialności rządu za ewentualne nadużycia. Morawiecki wielokrotnie odsyłał pytających do odpowiednich ministrów, twierdząc, że szczegółowe informacje nie były przedmiotem jego bezpośredniego nadzoru.

W odpowiedzi na zarzuty dotyczące korupcji i nieprawidłowości w MSZ, Morawiecki podkreślał, że wszelkie problemy były szybko identyfikowane i rozwiązywane, zaznaczając jednocześnie, że największe straty wynikające z korupcji miały miejsce za czasów rządów Donalda Tuska. Były premier zaznaczył również, że jego administracja wprowadziła skuteczne mechanizmy przeciwdziałania nadużyciom i podkreślił, że Polska była bezpieczna pod jego rządami.

PiS w obronie Morawieckiego

Z kolei posłowie PiS bronili działań byłego premiera, podkreślając, że komisja nie wykazała żadnych poważnych nieprawidłowości, a zarzuty opozycji są bezpodstawne i mają na celu polityczne ataki na byłego premiera. Komisja kontynuuje swoje prace, a kolejne przesłuchania, w tym byłego szefa MSZ Zbigniewa Raua i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, mają dostarczyć dalszych informacji na temat polityki wizowej i migracyjnej Polski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia