Szeroka kadra reprezentacji Polski. Michał Probierz ogłosił nazwiska 28 szczęśliwców

124

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Szeroka kadra reprezentacji Polski. Michał Probierz ogłosił nazwiska 28 szczęśliwców
Szeroka kadra reprezentacji Polski. Michał Probierz ogłosił nazwiska 28 szczęśliwców

Szeroka kadra reprezentacji Polski. Michał Probierz ogłosił nazwiska 28 szczęśliwców. Dziś poznaliśmy szeroką kadrę Polski na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane na przełomie czerwca i lipca w Niemczech. Według wcześniejszych informacji nazwiska szczęśliwców, którzy pojadą na EURO mieliśmy poznać dzisiaj, ale o godzinie 19. Ostatecznie selekcjoner reprezentacji Polski odkrył wszystkie karty dziś przed południem na polu golfowym ze względu na to, że Polska dostała się tam tylnymi drzwiami czyli dzięki barażom, które graliśmy dzięki Lidze Narodów. Na wstępnej liście piłkarzy, którzy dostąpią zaszczytu uczestniczenia w najważniejszej imprezie piłkarskiej na starym kontynencie znalazło się 28 zawodników, ale dwóch z nich Probierz będzie musiał skreślić ze względu na limit powołanych zawodników. Wśród powołanych znalazł się również bramkarz Oliwier Zych z Puszczy Niepołomice jednak on będzie tylko pomagał w treningach.

Szeroka kadra reprezentacji Polski. Michał Probierz ogłosił nazwiska 28 szczęśliwców – powołani zawodnicy

Jak zazwyczaj bywa w takich sytuacjach opiekun reprezentacji Polski Michał Probierz musiał kogoś skreślić ze swojej wcześniejszej listy obserwowanych zawodników. Najbardziej z powołanych piłkarzy może się chyba cieszyć młody Kacper Urbański. 19-latek w obecnym sezonie zrobił dobrą robotę w Bolonii występującej w Serie A więc po cichu mógł liczyć na powołanie. Innym szczęśliwcem jest Arkadiusz Milik. Mimo, że to doświadczony piłkarz, a jego nazwisko zna każdy w naszym kraju to podczas dwóch ostatnich zgrupowań go zabrakło wśród powołanych więc nie mógł być pewien dostania zaproszenia. Ze swojej listy Probierz jednak skreślił takich zawodników jak Matty Cash z Aston Villi, Jakub Kamiński czy Dominik Marczuk. Najbardziej może dziwić brak tego pierwszego ponieważ Cash w ostatnich latach często był powoływany do naszej drużyny. Oczywiście nie mogło zabraknąć Wojciecha Szczęsnego, Kamila Grosickiego czy Roberta Lewandowskiego, a oto pełna lista 28 powołanych:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Marcin Bułka (Oliwier Zych)

Obrońcy: Jakub Kiwior, Paweł Bochniewicz, Paweł Dawidowicz, Bartosz Salamon, Jan Bednarek, Sebastian Walukiewicz, Bartosz Bereszyński, Tymoteusz Puchacz

Pomocnicy: Nicola Zalewski, Przemysław Frankowski, Michał Skóraś, Bartosz Slisz. Taras Romanczuk, Damian Szymański, Jakub Piotrowski, Jakub Moder, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Kacper Urbański, Kamil Grosicki

Szeroka kadra reprezentacji Polski. Michał Probierz ogłosił nazwiska 28 szczęśliwców – plan Polaków na czerwiec

7.06 mecz Polska – Ukraina na PGE Narodowym, godzina 20.45.

7.06 ogłoszenie ostatecznej listy 26 powołanych zawodników.

10.06 mecz Polska – Turcja na PGE Narodowym, godzina 20.45

11.06 Wylot do Niemiec

16.06 mecz Polska – Holandia, godzina 15.00 w Hamburgu.

21.06 Polska – Austria, godzina 18.00 Berlin

25.06 mecz Francja – Polska, godzina 18.00 Dortmund

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o możliwej strefie buforowej na granicy z Białorusią

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia