ZHP Legionowo – Harcerstwo pełne pasji i tradycji

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z druhem Sławomirem Chodorskim, który pełni funkcję zastępcy komendanta hufca ZHP Legionowo ds. programu i zespołu promocji.

170

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sławomir Chodorski Zastępca Komendanta Hufca ZHP Legionowo

Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP) Legionowo im. Szarych Szeregów „Rój-Tom” to jedna z najbardziej dynamicznych i zaangażowanych organizacji harcerskich w Polsce. Jego działalność opiera się na bogatej tradycji, wartościowych programach edukacyjnych oraz pasji, która zaraża kolejne pokolenia młodych ludzi.

ZHP Legionowo ma długą i bogatą historię, sięgającą czasów przedwojennych. Nazwa hufca nawiązuje do Szarych Szeregów, czyli konspiracyjnego harcerstwa działającego podczas II wojny światowej. Wybór tej nazwy podkreśla głęboki związek z historią oraz wartościami patriotycznymi, które są fundamentem działalności legionowskich harcerzy.


Obchody 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino w hufcu ZHP Legionowo

W dniach 17-19 maja 2024 roku Hufiec ZHP Legionowo im. Szarych Szeregów „Rój-Tom” aktywnie uczestniczył w obchodach 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino. To niezwykle ważne wydarzenie upamiętnia jedno z najważniejszych i najtrudniejszych starć II wojny światowej, w którym bohatersko walczyli polscy żołnierze, a ich poświęcenie pozostaje żywe w pamięci kolejnych pokoleń.

Hufiec zrzesza kilka drużyn i zastępów, które aktywnie działają na terenie Legionowa i okolic. Każda z drużyn specjalizuje się w różnych dziedzinach, takich jak pionierka, ratownictwo, ekologia czy sztuka. Dzięki temu każdy harcerz może znaleźć coś dla siebie i rozwijać swoje zainteresowania. Hufiec ZHP Legionowo organizuje liczne wydarzenia i aktywności, które przyciągają młodzież i dorosłych. Do najważniejszych z nich należą:

  • Obozy i biwaki – letnie i zimowe wyjazdy, podczas których harcerze uczą się samodzielności, współpracy oraz umiejętności przetrwania w terenie.
  • Rajdy i wycieczki – piesze wędrówki i wyprawy rowerowe, które pozwalają na odkrywanie piękna natury i historii regionu.
  • Warsztaty i szkolenia – programy edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy, pionierki, ekologii czy technologii, które rozwijają praktyczne umiejętności.

Tablica Bronisławy Romanowskiej-Mazur

Jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu hufca jest uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy Bronisławy Romanowskiej-Mazur, która odbyła się 10 maja 2024 roku. Podczas tej uroczystości kwiaty złożyli przedstawiciele lokalnych organizacji, w tym Hufca ZHP Legionowo im. Szarych Szeregów „Rój-Tom”, rodzina zmarłej oraz prezydent miasta Legionowo. Nowe miejsce pamięci, usytuowane u zbiegu ulic Handlowej, Kwiatowej i Przemysłowej, stanowi ważny punkt na mapie miasta, upamiętniając zasłużonego członka lokalnej społeczności.

Hufiec ZHP Legionowo aktywnie współpracuje z lokalnymi instytucjami, takimi jak szkoły, urzędy czy organizacje pozarządowe. Dzięki temu harcerze mają możliwość realizacji wspólnych projektów, które przynoszą korzyści całej społeczności. Regularne akcje charytatywne, sprzątanie lasów czy pomoc w organizacji lokalnych festynów to tylko niektóre z działań, które umacniają więzi między harcerzami a mieszkańcami Legionowa.

Hufiec ZHP Legionowo im. Szarych Szeregów „Rój-Tom” to miejsce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a pasja z zaangażowaniem. Dzięki różnorodnym programom, aktywnościom i wartościom, które przekazują, legionowscy harcerze stają się nie tylko świadomymi obywatelami, ale również liderami przyszłości.

Zapraszam do wysłuchania podcastu z Druhem Sławomirem Chodorskim Zastępcą Komendanta Hufca ZHP ds. Programu i Zespołu Promocji ,rozmawiała Patrycja Tabaczek

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia