Prokuratura wzywa Daniela Obajtka. Termin do godz. 15.00

Były prezes Orlenu, Daniel Obajtek, nie pojawił się na zaplanowanym przesłuchaniu w prokuraturze, mimo wcześniejszych zapowiedzi. Dodatkowo, nie zostało dostarczone pełnomocnictwo od jego obrońcy, jak sugerowano. Przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Warszawie ostrzegł, że jeśli do godziny 15:00 nie otrzymają odpowiedzi zawierającej nowe adresy, prokurator będzie zmuszony zarządzić poszukiwania Obajtka.

159

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

"Zrobimy wszystko, żeby Daniel Obajtek został skutecznie wezwany na posiedzenie komisji śledczej" - dodał Szczerba.

W poniedziałek, 3 czerwca, o godzinie 10:00, byłego prezesa Orlenu, Daniela Obajtka, oczekiwano w prokuraturze w związku z toczącym się śledztwem dotyczącym podejrzenia składania fałszywych zeznań. Niemniej jednak, Obajtek nie pojawił się na wyznaczonym miejscu i czasie. Zamiast tego, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformował, że przekazał pełnomocnictwo swojemu adwokatowi, który miał reprezentować go w tym procesie.

Rzecznik stołecznej prokuratury szybko zareagował na to oświadczenie, wyrażając zaniepokojenie i podkreślając konieczność stawienia się osobiście na wezwanie prokuratury. Oczekiwał się pełnego współdziałania z organami ścigania w celu wyjaśnienia sprawy. Brak osobistego uczestnictwa byłego prezesa oraz brak formalnego upoważnienia do reprezentacji prawnej zwróciły uwagę prokuratorów, którzy podjęli kroki w celu ustalenia dalszych działań w tej sprawie.

Daniel Obajtek wyznaczył pełnomocnika przed prokuraturą.

Daniel Obajtek nie pojawił się w prokuraturze, co skłoniło służby do podjęcia działań. Rzecznik stołecznej prokuratury, Piotr Skiba, poinformował opinię publiczną, że w związku z tą sprawą „nie ustanowił się żaden pełnomocnik”. Prokurator referent wystąpił z wnioskiem do Krajowego Biura Wyborczego, aby do godziny 15:00 udostępniło wszelkie znane i zgromadzone adresy korespondencyjne Daniela Obajtka. Celem jest skuteczne wysłanie wezwania do stawiennictwa na te adresy, pod którymi rzekomo przebywa były prezes Orlenu.

Skiba podkreślił, że w przypadku braku odpowiedzi do godziny 15:00, prokurator referent podejmie działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu Daniela Obajtka poprzez wszczęcie procedury poszukiwań świadka.

Daniel Obajtek podkreśla, że wyznaczył pełnomocnika do reprezentowania go przed stołeczną prokuraturą w związku ze sprawą składania fałszywych zeznań. W swoim oświadczeniu był prezes Orlenu wyraził nadzieję, że jego adwokat będzie mógł kontynuować działania w jego imieniu, zarówno w prokuraturze, jak i przed Sejmową Komisją Śledczą. Pomimo tych kroków, Obajtek zaznaczył, że czuje się traktowany jak przestępca i oskarża policję oraz służby o działanie na zlecenie partii politycznej. Wyraził też oburzenie z powodu inwigilacji, jakiej jest poddawany, oraz konfiskacji banerów wyborczych, które według niego zostały legalnie opłacone. W kontekście tych wydarzeń, Obajtek sugeruje, że sytuacja w Polsce przypomina mu działania za czasów rządów Donalda Tuska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia