Skandaliczne Aresztowanie Żołnierzy za Obronę Granic Państwa – Agnieszka Holland oskarżycielem posiłkowym? …a Łukaszenka na szefa WOP

Aresztowanie Żołnierzy za Obronę Granic to jest działanie z serii, Zielony Ład, Europa dla migrantów, każdy panem w naszym domu a my pod most. Łukaszenka z Putinem piją szampana za zdrowie prokuratora.

335

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Aresztowanie Żołnierzy za Obronę Granic
Aresztowanie Żołnierzy za Obronę Granic Orły 2024 Zielona granica - triumfuje

Wydarzenia w Dubiczach Cerkiewnych wywołały burzę w polskim społeczeństwie. Trzem polskim żołnierzom, którzy w obronie granic oddali strzały ostrzegawcze w stronę migrantów, postawiono zarzuty przekroczenia uprawnień. Prokuratura oskarżyła ich o narażenie życia i zdrowia człowieka. W sieci oraz w mediach społecznościowych wylała się fala krytyki na decyzję prokuratury i żandarmerii. Aresztowanie Żołnierzy za Obronę Granic Państwa – Agnieszka Holland oskarżycielem posiłkowym? …a Łukaszenka na szefa WOP takie maile przychodzą do naszej redakcji. Przypominam że film Zielona Granica otrzymał nagrodę Złote Orły. Inspirujące, co?

Zatrzymanie za Obronę Konieczną – Reakcja MON i Zarzuty

Do incydentu doszło, gdy grupa agresywnych migrantów próbowała przekroczyć polską granicę. Mimo strzałów ostrzegawczych w powietrze, migranci kontynuowali swoje działania. Wtedy żołnierze zaczęli strzelać w ziemię, aby ich powstrzymać. Łącznie oddali 43 strzały, z których niektóre rykoszetem trafiły w płot. Żołnierzy zatrzymano, postawiono zarzuty, a dwóch z nich zostało zwolnionych z aresztu dzięki zbiórce na prawnika zorganizowanej przez kolegów z batalionu. A wszystko zaczęło się od aresztowań Policjantów wykonujących obowiązki i działających przeciw bandytom. Teraz pora na żołnierzy, to już paranoja. Każdy nawołujący do takich czynów powinien być oskarżany o zdradę!!!

Ministerstwo Obrony Narodowej potwierdziło, że żołnierze zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień i narażenie życia. Przebywają obecnie na wolności, jednak zawieszono ich w czynnościach służbowych. Prokuratura postawiła im zarzuty na podstawie art. 231 kodeksu karnego, przewidującego do trzech lat więzienia za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Fala Krytyki i Oburzenia

Działania prokuratury i żandarmerii spotkały się z falą oburzenia. Były minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, nazwał sytuację „absolutnym skandalem”. Zaznaczył, że państwo polskie powinno stać murem za obrońcami granic. Analityczka Anna Maria Dyner wyraziła obawy, że takie działania negatywnie wpłyną na morale żołnierzy i strażników.

Wielu polityków i ekspertów wyraziło swoje zdanie na temat zatrzymania żołnierzy. Poseł KO Roman Giertych chciałby poznać nazwisko prokuratora, który podjął decyzję o zatrzymaniu. Z kolei szef BBN, Jacek Siewiera, skrytykował brak wsparcia prawnego dla żołnierzy, mimo wielokrotnych apeli o wprowadzenie odpowiednich przepisów.

Premier Donald Tusk i minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz znaleźli się w centrum krytyki. Wielu uważa, że politycy powinni byli zareagować wcześniej. Poseł PiS Janusz Cieszyński zasugerował, że Kosiniak-Kamysz albo nie wiedział o sprawie, albo próbował ją zatuszować. B. minister obrony Mariusz Błaszczak zażądał natychmiastowych wyjaśnień i oczyszczenia żołnierzy z zarzutów.

Skutki i Konsekwencje dla Morale Wojska

Zatrzymanie żołnierzy wywołało lawinę negatywnych reakcji, które mogą mieć długofalowe skutki. Strach przed konsekwencjami prawnymi może wpływać na skuteczność działań obronnych. Wzrost liczby ataków na polskich mundurowych może wynikać z obaw przed represjami, co podkreśla poseł PiS Kosma Złotowski.

Społeczeństwo i politycy domagają się natychmiastowych wyjaśnień i wsparcia dla zatrzymanych żołnierzy. Władysław Kosiniak-Kamysz obiecał, że działania Żandarmerii Wojskowej zostaną wyjaśnione. Jednak wielu obawia się, że sprawa została zaniedbana i zatuszowana, co budzi poważne wątpliwości co do lojalności państwa wobec swoich obrońców. Aresztowanie Żołnierzy za Obronę Granic to jest działanie z serii, Zielony Ład, Europa dla migrantów, każdy panem w naszym domu a my pod most. Łukaszenka z Putinem piją szampana za zdrowie prokuratora.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia