Wykonano innowacyjny zabieg na mózgu 12-letniego Brytyjczyka

Choremu na ciężką postać padaczki Brytyjczykowi wszczepiono neurostymulator mózgu - operacja przyniosła imponujące rezultaty

140

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wykonano innowacyjny zabieg na mózgu - ludzki mózg
wykonano innowacyjny zabieg na mózgu młodego Brytyjczyka

Kilka miesięcy temu wykonano innowacyjny zabieg na mózgu 12-letniego Brytyjczyka, który cierpiał na zespół Lennoxa-Gastauta. O sprawie poinformowano dopiero teraz, gdy okazało się, że zabieg zakończył się całkowitym powodzeniem.

Zespół Lennoxa-Gastauta jest ostrą postacią padaczki. Chory w ciągu dnia może doświadczyć nawet kilkuset ataków epilepsji. Stanowią one realne niebezpieczeństwo nie tylko dla zdrowia, ale także życia pacjenta. Chory Brytyjczyk podczas ataków wymagał reanimacji i podawania tlenu. Zespół Lennoxa-Gastauta to dziecięca encefalopatia padaczkowa. Choroba nie jest wrodzona. Powstaje w wyniku zmian organicznych w mózgowiu, urazów głowy lub infekcji ośrodkowego układu nerwowego. Chore dziecko cierpi nie tylko na napady padaczkowe, ale także zaburzenia zachowania. Może pojawić się opóźnienie umysłowe oraz nieprawidłowe wyniki badania EEG. Leczenie polega na podawaniu leków przeciwpadaczkowych oraz stosowaniu odpowiedniej diety. Coraz częściej przeprowadzane są również zabiegi neurochirurgiczne.

Wykonano innowacyjny zabieg na mózgu chorego chłopca

Chory na zespół Lennoxa-Gastauta 12-letni Brytyjczyk został podany operacji, podczas której do jego mózgu wszczepiono neurostymulator. Urządzenie wysyła sygnał elektryczny do mózgu chorego. To z kolei blokuje sygnały spontanicznie wywołujące drgawki padaczkowe. Neurostymulator wszczepiono dziecku 7 miesięcy temu. Przez ten czas obserwowano rezultaty zabiegu. Informacja została podana do publicznej wiadomości dopiero wtedy, gdy potwierdzono sukces operacji. Dr martin Tisdall, który wykonał zabieg poinformował, że urządzenie zostało umieszczone w nacięciu wyżłobionym w czaszce. Obecnie wiadomo, iż liczba ataków po przeprowadzonej operacji neurochirurgicznej zmniejszyła się aż o 80%. Ataki, które występują są mniej intensywne i krótsze. Obecnie lekarze planują wszczepienie neurostymulatorów kolejnym trzem młodym pacjentom. Jeśli zabiegi się powiodą, urządzenia otrzyma kolejne 20 chorych na zespół Lennoxa-Gastauta. Już teraz jednak wiadomo, że standard życia i kontakt z otoczeniem 12-letniego Brytyjczyka uległy znacznej poprawie. Podkreślają to jego zachwyceni rodzice.

Neurostymulatory mózgu to przyszłość leczenia wielu chorób

Fakt, że wykonano innowacyjny zabieg na mózgu dziecka dowodzi, że neurostymulatory okażą się bezcenne w leczeniu wielu poważnych chorób oraz zaburzeń neurologicznych i psychiatrycznych. Urządzenia te działają poprzez wysyłanie impulsów elektrycznych do określonych obszarów mózgu, pomagając w regulacji jego aktywności. Neurostymulatory mogą znacząco poprawić objawy choroby Parkinsona, takie jak drżenie, sztywność, spowolnienie ruchów i problemy z równowagą. Są także stosowane w leczeniu ciężkich przypadków zespołu Tourette’a, w celu zmniejszenia nasilenia tików i innych objawów. W niektórych przypadkach neurostymulatory mogą być stosowane w leczeniu ciężkiej depresji, która nie reaguje na leki lub terapię psychiatryczną. Należy pamiętać, że neurostymulacja mózgu nie jest odpowiednia dla wszystkich. Przed wszczepieniem neurostymulatora należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak wiek, stan ogólny zdrowia i nasilenie objawów. Zwykle też rozwiązanie to wybiera się wtedy, gdy inne sposoby walki z chorobą zawiodą.

Przeczytaj także, w czym może pomóc bezprzewodowy chip w mózgu człowieka.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie. Lokal prowadzony jest przez osoby z niepełnosprawnościami.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia