Wypadek w Ożarowie Mazowieckim. Pociąg zderzył się z ciężarówką

154

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wypadek w Ożarowie Mazowieckim. Pociąg zderzył się z ciężarówką
Wypadek w Ożarowie Mazowieckim. Pociąg zderzył się z ciężarówką

Wypadek w Ożarowie Mazowieckim. Pociąg zderzył się z ciężarówką. Dzisiaj (1 lipca) po godzinie 9 miał miejsce wypadek w Ożarowie Mazowieckim. Pociąg kolei mazowieckich miał zderzyć się z ciężarówką, a dokładnie z jego naczepą. Tym pierwszym pojazdem miało podróżować około 100 osób, z których jedna wymagała hospitalizacji, natomiast maszynista nie żyje poinformowała rzecznik Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska.

Wypadek w Ożarowie Mazowieckim. Pociąg zderzył się z ciężarówką – wypadek na przejeździe

Informacja o całym zdarzeniu pojawiła się o godzinie 9-20. Pociąg kolei mazowieckich relacji Łowicz – Warszawa Wschodnia, którym podróżowało około 100 osób uderzył w naczepę ciężarówki na strzeżonym przejeździe kolejowym Ołtarzem Ceramiczna. Samochód przewoził materiały budowlane. Jedna z jadących pociągiem osób potrzebowała hospitalizacji natomiast najbardziej poszkodowany został maszynista pociągu, który niestety zmarł. Na miejscu wypadku lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek w Ożarowie Mazowieckim. Pociąg zderzył się z ciężarówką – Ożarów Mazowiecki

Ożarów Mazowiecki to miasto położone w Polsce, w województwie mazowieckim, w powiecie warszawskim zachodnim, w aglomeracji warszawskiej. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ożarów Mazowiecki i powiatu. Miasto położone jest na Równinie Łowicko-Błońskiej nad Kanałem Ożarowskim. Ożarów Mazowiecki to miasto o bogatej historii. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z XIII wieku. W XVI wieku Ożarów stał się ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym. Trzy wieki później miasto rozwinęło się jako ośrodek przemysłowy. W Ożarowie Mazowieckim działały m.in. fabryki papieru, cegielni i cukrownie. Obecnie Ożarów Mazowiecki to nowoczesne miasto o charakterze mieszkalno-usługowym. W mieście rozwija się przemysł lekki i elektroniczny. Ożarów Mazowiecki jest również popularnym miejscem wypoczynku. Na terenie miasta znajdują się liczne parki, lasy i jeziora.

Do najważniejszych atrakcji turystycznych Ożarowa Mazowieckiego należą:

  • Pałac Ożarowski – barokowy pałac z XVIII wieku, w którym obecnie mieści się muzeum.
  • Kościół św. Wincentego à Paulo – neogotycki kościół z XIX wieku.
  • Park Ożarowski – jeden z największych parków w aglomeracji warszawskiej. idealna na spływy kajakowe.
  • Muzeum Wsi Ożarowskiej – skansen prezentujący tradycyjną kulturę wiejską Mazowsza.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o mistrzostwach Europy w Niemczech

Foto: miejski reporter

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia