Szokujący lincz w Legionowie. Gdzie są granice brutalności nastolatków? FILM

W legionowskim lesie grupa nastolatków znęcała się nad swoim rówieśnikiem. Napastnicy zarejestrowali całe zajście na wideo, które później trafiło do internetu — informuje Gazeta Powiatowa.

226

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Brutalny lincz na nastolatku w Legionowie. Do sieci trafiło nagranie

To, co wydarzyło się pod koniec czerwca w lesie pod Legionowem, wstrząsnęło całą Polską. Brutalny atak na 15-letniego Leona, który odbył się na oczach niemal 50 młodych ludzi, pokazuje, jak daleko może sięgać przemoc i obojętność wśród nastolatków. Porażające nagrania, które trafiły do redakcji „Gazety Powiatowej” i krążą po telefonach młodzieży, są świadectwem, jak łatwo zatracić człowieczeństwo i jak głęboko może sięgać brak empatii.

Pierwsze nagranie, które ukazało się w mediach, pokazuje Leona trzymanego przez dwie dziewczyny. Główna postać napastnika, określana później jako „Baran”, zadaje kolejne ciosy młodemu chłopakowi, który bezradnie pada na ziemię. W tle słychać krzyki i groźby, a cały tłum jedynie się przygląda i nagrywa całe zdarzenie. Nikt nie próbuje interweniować ani przerwać tego aktu przemocy. Wręcz przeciwnie, napastnicy wydają się zachęcani przez bierne przyzwolenie swoich rówieśników.

Psychologiczne i fizyczne znęcanie się

Podczas brutalnego ataku, Leon nie tylko doświadcza fizycznej przemocy, ale również psychologicznego upokorzenia. Kiedy leży zakrwawiony na ziemi, grupa nastolatek zbliża się do niego, na zmianę wyrażając obawy o jego stan zdrowia i wyśmiewając go. Gdy Leon stoi z zakrwawioną twarzą, słyszy komentarze typu „Ale mu przy****ł” i „Leon, uśmiech”, po czym zmuszają go do robienia min do zdjęć. Takie zachowanie pokazuje kompletny brak empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka.

Po całym incydencie Leon odwołał policję, obawiając się dalszych problemów. Przyznał, że w lesie było prawie 50 osób, z których wszystkie nagrywały zdarzenie, zamiast zareagować i pomóc. Jego relacja ujawnia smutną prawdę o współczesnym społeczeństwie – obojętność i strach przed interwencją. Z relacji jego znajomych wynika, że wiele osób było świadkami brutalnego aktu, ale nikt nie odważył się zainterweniować.

Legionowo. Brutalnie pobito młodego chłopaka

Działania policji – społeczność w szoku

Mieszkańcy Legionowa są wstrząśnięci wydarzeniami. Jakub, jeden z mieszkańców, wyraża nadzieję, że sprawcy zostaną sprawiedliwie ukarani. Anna, która widziała nagrania, określa to jako samosąd i potępia takie zachowanie. Rafał, starszy mieszkaniec miasta, podkreśla, że za jego czasów takie sytuacje były nie do pomyślenia, a bójki odbywały się na zupełnie innych zasadach.

W czwartek policja zatrzymała siedem osób związanych z atakiem na Leona. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie poinformowała, że śledczy analizowali nagrania, aby zidentyfikować inne osoby zaangażowane w przemoc. Zatrzymano również dwie osoby, które mają ukończone 17 lat i będą odpowiadały za swoje czyny jak dorośli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia