Legionowo. Dwóch 17-latków z zarzutami za pobicie 15-latka.

Dwóch 17-latków zostało oskarżonych o brutalne pobicie 15-latka w lesie na obrzeżach Legionowa. Incydent miał miejsce tydzień temu, a według prokuratury większość zatrzymanych w związku ze sprawą to osoby nieletnie. Ci młodzi przestępcy unikną pełnej odpowiedzialności karnej i będą odpowiadać jedynie przed sądem rodzinnym.

28

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, połączonego z obowiązkami stawiennictwa we właściwej jednostce policji, powiadamiania Prokuratury Rejonowej w Legionowie

Legionowo,Polska – Dwóch 17-letnich chłopców usłyszało zarzuty w związku z brutalnym pobiciem 15-latka, do którego doszło w lesie w Legionowie. Incydent miał miejsce tydzień temu, a nagranie z ataku pojawiło się w mediach społecznościowych, wzbudzając powszechne oburzenie.

W ubiegłą środę na jednej z grup na Facebooku poświęconych Legionowu udostępniono szokujące wideo. Na nagraniu widać grupę nastolatków, a pośród nich leżącego na ziemi, zakrwawionego 15-latka. Jeden z napastników z wielką siłą kopie chłopca w plecy, a po chwili ponawia cios i grozi ofierze. Potem spluwa na niego i odchodzi. W tle słychać wyśmiewające i wulgarne komentarze obserwujących zdarzenie osób.

Śledztwo i zatrzymania

Policjanci z Legionowa ustalili, że do pobicia doszło we wtorek, 2 lipca. Kilka dni później, w czwartek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Komisarz Justyna Stopińska, poinformowała o zatrzymaniu siedmiu osób związanych ze sprawą. Wśród nich było dwóch 17-latków, którzy mogą być sądzeni jak dorośli.

Jak się okazało, 17-latkowie są podejrzani nie tylko o pobicie 15-latka, ale również o inne przestępstwa, do których doszło tydzień wcześniej. Prokuratura Rejonowa w Legionowie nadzoruje dochodzenie dotyczące kilku incydentów z udziałem tych samych sprawców. 2 lipca 2024 roku w Legionowie, chłopcy spowodowali obrażenia ciała u małoletniego poniżej siedmiu dni. Zmuszali go do określonych zachowań, grozili mu oraz publicznie znieważali. Ponadto, 25 czerwca 2024 roku pozbawili chłopca wolności i zmusili do działania w Chotomowie.

Konsekwencje prawne- zarzuty nie kończą się na pobiciu.

Prokurator Norbert Woliński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, poinformował, że większość zatrzymanych to osoby nieletnie, które będą odpowiadać przed sądem rodzinnym. Dwóch 17-latków, którym przedstawiono zarzuty, zostanie objętych nadzorem policyjnym. Jeden z nich usłyszał zarzuty pozbawienia wolności, zmuszania do określonego zachowania, spowodowania obrażeń ciała poniżej siedmiu dni, kierowania gróźb karalnych oraz publicznego znieważenia. Drugi 17-latek odpowie za pozbawienie wolności i zmuszanie do określonego zachowania. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze, w tym dozór policyjny, obowiązek regularnego stawiennictwa na komisariacie, informowanie prokuratury o planowanych wyjazdach oraz zakaz kontaktowania się z ofiarą i innymi określonymi osobami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia