
W Radio Bezpieczna Podróż, prowadzonym przez redaktorów z niepełnosprawnościami, głośno mówimy o sprawach trudnych i niewygodnych. Skandal w Poznaniu obnaża brutalne mechanizmy, w których wielki kapitał oraz religijne instytucje stawiają zysk ponad ludzką godność. Sprzedali mieszkańców z terenem bo pieniądze nie są ważne, one są najważniejsze.
Bezpośredni atak na bezbronną społeczność – Sprzedali mieszkańców… Kuria? nie wierzę!!!
Poznańska parafia właśnie sfinalizowała bezduszny interes, który uderza prosto w setki bezbronnych mieszkańców Poznania. Kościół sprzedał deweloperowi teren Osiedla Maltańskiego w Poznaniu za 421 mln zł bez żadnych skrupułów moralnych. Deweloper postawi tam około dwa tysiące nowych mieszkań dla zamożnych ludzi. Kuria metropolitalna uparcie milczy na temat losu ludzi, których pazerni urzędnicy brutalnie wyrzucają na bruk. Władze miasta Poznania kompletnie ignorują dramat wielu pokoleń poznaniaków żyjących na tym spornym terenie od dekad. Ten skandaliczny układ pokazuje jedynie wielką pogardę elit dla zwykłych obywateli potrzebujących stabilnego dachu nad głową.
Dramatyczna walka o dach nad głową
Obecnie na tym spornym obszarze nadal przebywa około dwieście pięćdziesiąt rodzin zmagających się z wielką niepewnością. Rodziny walczą o domy, w których mieszkają od 77 lat, wykazując ogromną determinację w starciu z gigantem. Mieszkańcy własnymi rękami budowali te altany oraz domy, tworząc przez dziesięciolecia zżytą i solidarną społeczność sąsiedzką. Duchowni wykorzystali jednak naiwność starszych ludzi i podstępem zmusili ich do podpisania skrajnie niekorzystnych umów dzierżawy. Takie działania skutecznie przerwały bieg zasiedzenia, co stanowi jawny przejaw czyścicielskiej polityki poznańskiej kurii biskupiej. Poznaniacy nie mają wsparcia prawnego, dlatego muszą teraz stawiać czoła prawnikom, których wynajęła bogata instytucja.
Brutalna strategia usuwania lokatorów
Administrator osiedla stosuje brutalną presję, wyburzając pustostany w sposób zagrażający bezpieczeństwu wszystkich okolicznych mieszkańców Poznania. Robotnicy niszczą okna oraz dachy, co często doprowadza do licznych awarii starej sieci wodociągowej na osiedlu. Ludzie dokumentują zalane piwnice oraz celowe utrudnianie życia, mające skłonić ich do szybszej rezygnacji z walki. Zarządca nieruchomości odpiera te poważne zarzuty, ale lokatorzy widzą w tym jedynie przemyślaną strategię wykurzania ludzi. Lokalna policja oraz straż miejska wykazują całkowitą bezczynność wobec jawnych naruszeń porządku, które zgłaszają codziennie pokrzywdzone rodziny. Systemowa niesprawiedliwość uderza w najsłabszych, podczas gdy urzędnicy miejscy umywają ręce od tej bardzo trudnej sprawy.
Bezczynność i cynizm władz miasta
Miasto Poznań przez pięćdziesiąt lat bezprawnie pobierało podatki od nieruchomości od osób, których teraz uznaje za nielegalnych. Urzędnicy miejscy czerpali zyski z pracy mieszkańców, ale dzisiaj odmawiają im jakiejkolwiek skutecznej pomocy w obronie. Prezydent Jacek Jaśkowiak obiecywał znalezienie sprawiedliwego rozwiązania problemu już dziewięć lat temu, lecz całkowicie złamał słowo. Magistrat twierdzi teraz cynicznie, że ten konflikt stanowi jedynie prywatną sprawę między kurią a konkretnymi osobami fizycznymi. Takie podejście urzędu miasta stanowi jawne przekroczenie umowy społecznej oraz kompromituje lokalne władze w oczach obywateli. Poznańscy działacze lokatorscy alarmują, że bierność władz otwiera drogę do dalszych nadużyć wobec wszystkich zwykłych lokatorów.
Moralna klęska poznańskiej hierarchii
Kościelna hierarchia przedkłada ogromne zyski finansowe nad chrześcijańską troskę o los najbardziej potrzebujących członków swojej wspólnoty religijnej. Duchowni zarobili miliony na krzywdzie ludzi, którzy przez wiek pielęgnowali tę ziemię własnym trudem oraz oszczędnościami. Deweloper planuje budowę drogich mieszkań, na które nigdy nie stać biednych rodzin, które silniejszy gracz usuwa właśnie z osiedla. Większość mieszkańców znajduje się w pułapce, będąc zbyt zamożna na lokal socjalny, a jednocześnie zbyt biedna na rynek. Dramat Osiedla Maltańskiego obnaża brutalną prawdę o sojuszu tronu z ołtarzem przeciwko prawom zwykłego, pracowitego człowieka. Ta smutna historia pozostanie na długo symbolem moralnego upadku instytucji, która powinna przecież chronić słabszych i skrzywdzonych.
Sprzedali mieszkańców… Kuria? nie wierzę!!! Skandal w Poznaniu! Kościół sprzedaje ziemię za 421 mln zł, zostawiając setki rodzin na pastwę dewelopera. Władze miasta milczą, a mieszkańcy walczą o domy budowane przez pokolenia. Czy pazerność wygra z godnością człowieka? Posłuchaj o tym w Radio Bezpieczna Podróż! Zapraszamy do nas.
Sprzedali mieszkańców… Kuria? nie wierzę!!!























































