Stołeczne Archiwum X rozwiązuje sprawę zabójstwa z Radzymina

Po latach milczenia i braku bezpośrednich śladów policyjni detektywi depczą po piętach mordercy i doprowadzają sprawiedliwość pod warszawski Radzymin.

472

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stołeczne Archiwum X rozwiązuje sprawę zabójstwa z Radzymina
Stołeczne Archiwum X rozwiązuje sprawę zabójstwa z Radzymina

Stołeczne Archiwum X rozwiązuje sprawę zabójstwa z Radzymina. Policjanci ze stołecznego terroru kończą śledztwo po 26 latach od zbrodni. Prokuratura Krajowa kieruje właśnie akt oskarżenia do sądu. Przypomnijmy, dwie 18-letnie dziewczyny straciły życie w sierpniu 2000 roku. Funkcjonariusze wykazali się ogromną determinacją oraz ciężką pracą. Śledczy udowadniają, że nawet najcięższe przestępstwa nigdy nie ulegają zapomnieniu. Sprawcy staną teraz przed wymiarem sprawiedliwości i odpowiedzą za swoje czyny.

Polak skazany za zabójstwo w Szwecji: 18 lat więzienia za zbrodnię w Hindas
Przeczytaj także
Polak skazany za zabójstwo w Szwecji: 18 lat więzienia za zbrodnię w Hindas
Zobacz →

Historia śledztwa

Tragedia rozegrała się 6 sierpnia 2000 roku na lokalnym festynie. Anna K. oraz Marta Sz. bawiły się ze znajomymi w Radzyminie. Nastolatki planowały powrót do domu około godziny 23-ej. Rodzice czekali na córki w umówionym miejscu, ale dziewczyny się nie zjawiły. Dziewczęta zaginęły bez śladu, a poszukiwania nie przyniosły żadnego rezultatu. Z tego p