Skoda Octavia Scout 4×4 2.0 TDI 184KM DSG Combi

0
1634
skoda octavia scout 4x4

Skoda celuje w Crossovery jak Skoda Octavia Scout 4×4. Kombi wysoko zawieszone na dużych kołach robi wrażenie pseudoSUVa, niby Octavia w kombi ale jakaś taka wyższa, koła z wyższym profilem by nie bać się dziur, napęd 4×4 i do tego prawie 190KM mocy, robią wrażenie.

Skoda octavia scout 4×4

Jest to auto idealnie wpasowujące się w potrzebę rynku. Wiele osób poza tym że potrzebuje naprawdę duże auto rodzinne. Jeszcze dobrze byłoby móc nim wjechać w zarośla, łąkę czy pojechać na ryby plażą. Octavia słynie z dobrych właściwości jezdnych na drodze a teraz dodatkowo powiększa to o tereny umiarkowanie trudne. Napęd 4×4 jest oparty o haldex i dopędza koła tylne co oszczędza zużycie paliwa bo koła na tył dostają moment jedynie w razie zapotrzebowania. Fakt podniesienia nadwozia oraz wyposażenia w opony o wyższym profilu powoduje że auto inaczej zachowuje się na drodze. Bardziej pochyla się jak normalna Octavia kombi, zwłaszcza przy większych prędkościach. Podróżując ponad 100km/h musimy zdawać sobie sprawę z tego że auto jest bardziej miękko zawieszone i nie trzyma się tak drogi jak zwykła Octavia.

skoda octavia scout 4x4 - na wycieczce
skoda octavia scout 4×4 – na wycieczce

Skoda Octavia Scout 4×4 2.0 TDI

Niestety jest to kompromis pomiędzy codziennym użytkowym autem a chęcią sprostania lekko trudnemu terenowi i radzę dobrze o tym pamiętać. W tym przekonaniu utwierdza mnie potężny silnik który ma 400Nm momentu obrotowego. Przyspiesza bardzo dynamicznie, wysokie zawieszenie sprawia wrażenie niedoceniania rzeczywistej prędkości na drodze. Myślę że osoby których nie stać na auto Subaru Outback, Skoda Scout jest idealną alternatywą. Jest o kilkadziesiąt tysięcy tańsza dysponując o 34KM mocniejszym silnikiem.

Ja osobiście wolę albo auto terenowe albo szosówkę, takie miksy znacznie spłaszczają możliwości auta w obu zakresach użyteczności ale podejrzewam że na wieś to idealna oferta.

Tekst: Paweł Kubalski

poznaj inne Skody, mała perełkę Skoda CitiGo Monte Carlo – cacuszko która jest przeuroczą mieszczką.

Słuchaj nas online!