Test Volvo XC60 D5 Bestseller w swojej klasie

Czy Volvo XC60 D5 osiągnie sukces dzięki silnikowi 4-cylindrowemu doładowanemu 2.0L i 400Nm? Przetestuj z nami rewelacyjną dynamikę Volvo XC60!

1288

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

xc60 d5 01

Volvo XC60 D5

Ostatnio XC60 przeżywa renesans a to za sprawą ogromnego sukcesu XC90 na którego to oczekują tysiące nabywców. Wygląda na to że Volvo padło ofiarą sukcesu, popyt na XC90 przerósł oczekiwania i zdolności produkcyjne. W Ameryce Północnej zrobiły się tak wielkie kolejki oczekujących że Volvo proponuje wypożyczenie XC60 do czasu dostawy ukochanego egzemplarza XC90 dla klienta. Zaczynamy test Volvo XC60 D5

Test Volvo XC60 D5 – silnik

Jeździliśmy XC60 z nowym dieslem czterocylindrowym doładowanym 2.0L o mocy 190KM i momencie 400Nm. To jest silnik który docelowo ma zastąpić 5 cylindrowe 2.4L. Celem producenta jest ograniczenie palety silnikowej jedynie do jednostek 4 cylindrowych i nawet 400konne XC90 ma tylko 4cylindry.

Moda na downsizing i ograniczenie masy i zużycia paliwa trafia nawet do klasy premium, przykład dał Mercedes z 4cylindrowym S250. Dynamika auta z tym silnikiem przy pomocy 8biegowego automatu jest bardzo przyzwoita. Moment obrotowy dostępny jest już od 1750obr/min to wynik na poziomie 8s do 100km/h jest normą. Do tego wszystkiego ekonomia jest nad wyraz przyjemna bo jadąc z Warszawy do Gdańska średnie zużycie wyniosło poniżej 6L/100km co przy gabarytach auta jest dobrym wynikiem. Oczywiście wpływ na to miało też zastosowanie jedynie przedniego napędu, nie mam pojęcia czemu coraz większe SUVy mają napęd tylko na jedną oś. Myślę że chyba większość użytkowników wjeżdża nimi na trawę i pod krawężnik i to jest ich najcięższy teren.

xc60 d5 02

Test Volvo XC60 D5 – wrażenia z jazdy

Nasz egzemplarz był w wyposażeniu R line więc jego zawieszenie było utwardzone i pozwalało szybko pokonywać łuki bez obawy nadmiernych przechyłów czy podsterowności. W czasie jazdy na dość długiej trasie można było bezproblemowo prowadzić rozmowę przez telefon dzięki bardzo dobremu wyciszeniu kabiny. Kawa nie wylewała się w trakcie przyspieszania ponieważ automat zmieniał biegi prawie niezauważalnie. XC60 bije rekordy sprzedaży jako najlepiej sprzedawalny SUV w Europie. Właśnie dzięki tym cechom które powyżej wymieniłem oraz dzięki umiarkowanej polityce cenowej przy bardzo wysokiej jakości. Myślę, że nie idąc w ślady pazernej konkurencji która śrubuje ciągle ceny Volvo ma szansę stać się czołową marką premium. To widać po wzrostach ponad 60% sprzedaży w Polsce.

xc60 d5 03

Kolejnym czynnikiem pozytywnie windującym słupki sprzedaży Volvo, jest wizerunek marki. Volvo to marka która stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo, a jak powszechenie wiadomo – zdrowie jest najcenniejsze. Wystarczy do tego dodać spore upusty i rabaty, z których są znani dealerzy Volvo, i sukces murowany! Na jedyny problem mogą natrafić z kolei ci, którzy za cel postawili sobie kupno samochodu wyjątkowego, w rozumieniu rzadkości występowania. Przez ten ogromny sukces tego modelu, “XC-sześćdziesiątek” jeździ po prostu cała masa po polskich drogach. Decydując się na ten samochód, automatycznie otrzymujemy produkt, który mimo pewnego prestiżu, nie da nam oryginalności. Przeczytaj też Volvo XC60 T5 crossover czy SUV? Poznaj zdanie kobiet o XC60.

Zapoznaj się z naszą Akcją Bezpieczna Podróż na rzecz bezpieczeństwa na drogach.

Paweł Kubalski

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/
poznaj Kucharza Doskonałego, finał konkursu niepełnosprawnych kucharzy

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia