Kucharz Doskonały – konkurs dla tych co kochają kuchnię

konkurs Kucharz Doskonały to doskonała okazja by zaprezentować możliwości rozwoju osobistego osób z niepełnosprawnościami.

468

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

dwaj uczestnicy konkursu Kucharz Doskonały z jurorem, jednym z braci Mroczek
kucharze prezentują swoje prace

14 edycja konkursu Kucharz Doskonały to kolejna okazja do tego by pokazać że osoby z niepełnosprawnościami też mają pasję i kochają gotowanie. Stowarzyszenie Otwarte Drzwi zajmuje się rozwojem osobistym osób z niepełnosprawnościami, cieszymy się że nasze Radio Bezpieczna Podróż mogło objąć patronatem to wydarzenie

Jarosław Uściński szefem merytorycznym konkursu

Organizatorzy konkursu zadbali o to by wartość merytoryczna wydarzenia była na najwyższym poziomie. Dlatego właśnie szefem merytorycznym tego przedsięwzięcia został Jarosław Uściński prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni OSSKiC. Przypomnę wszystkim że Jarek Uściński prowadzi cotygodniową audycję w naszym radio która nie do końca jest audycją kulinarną. Audycja nazywa się Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim i jest zabawnym przedstawianiem bardzo poważnych problemów z odżywianiem i kulinariami. Jarosław Uściński wspiera także kuchnię niepełnosprawnych w Zdrówko Legionowo prowadzoną przez Fundację Emanio Arcus koncesjonariusza naszego radia Bezpieczna Podróż.

Do konkursu organizatorzy zaprosili warsztaty terapii zajęciowej, ośrodki dziennego pobytu oraz środowiskowe domy samopomocy. Zaproszeni mogą zaprezentować swoje umiejętności ale przede wszystkim to że kochają gotować bo to jest najważniejsze. Pasja jest najważniejsza w tym konkursie bo ona jest motorem rozwoju. Tego typu imprezy są bardzo cennymi inicjatywami bo przybliżają problematykę niepełnosprawności szerszemu audytorium. Niestety bardzo daleko nam jeszcze do Skandynawii a zwłaszcza do Szwecji gdzie problem niepełnosprawności jest powszechnie rozumiany. W Polsce samorządy na których spoczywa największy ciężar wsparcia niepełnosprawnych mieszkańców problem mniejszości jest dość kuriozalnie postrzegany. Niestety osoby z niepełnosprawnością są najsłabszą grupą społeczną najbiedniejszą mniejszością i pewnie dlatego są ignorowani bo nie mają wśród swojego środowiska bogatych silnych i mocnych reprezentantów.

Celebryci i niepełnosprawność

Do wsparcia konkursu zostali zaproszeni również celebryci. To ważne bo oni dają przekaz właśnie do szerszego audytorium i tym razem przekaz społecznie użyteczny. Finał konkursu w najbliższy wtorek dziesiątego października więc będziemy tam i zrobimy dla was relacje z tej imprezy. Zapytamy parę znanych osób dlaczego zdecydowały się wziąć udział właśnie takiej imprezie.  Opublikujemy też zdjęcia i materiały wideo ponieważ niestety konkurs ma charakter zamknięty. Zapraszam do wysłuchania wywiadu z Katarzyną Soboń która jest wiceprezesem stowarzyszenia Otwarte Drzwi i współtworzy Stowarzyszenie 16 lat

Wywiad z Katarzyną Soboń przedstawicielką Organizatora konkursu Kucharz Doskonały

 

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia