Czy kobiety jeżdżą bezpieczniej od mężczyzn?

224

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Uwaga! Kobieta za kierownicą! Patrz jak parkuje – aaaa… widać, że baba prowadzi! Co na to kobiety? Często chcąc wyjść z twarzą z tych niewygodnych żartów lub komentarzy, nie zwracają na nie w ogóle uwagi, lub same podchwytują dowcipy. Jaka jest prawda? Czy rzeczywiście kobiety jeżdżą gorzej od mężczyzn?

 

Kobiety nie potrzebują adrenaliny

 

Nie da się uniknąć porównywania w tym temacie. Skoro zastanawiamy się, czy rzeczywiście kobiety jeżdżą bezpieczniej, niż mężczyźni, musimy podstawić dwie płcie na przeciwległych szalach.

Mężczyźni śmieją się, że kobiety podczas zakupu samochodu skupiają się na kolorze lakieru karoserii. Auto rzeczywiście ma się jej podobać, ale zdecydowanie bardziej zwracają uwagę na to czy będzie dla nich bezpieczne. Szczególnie jeśli mają przewozić nim swoje dzieci. Dlatego statystyki zbierane przede wszystkim przez Ubezpieczycieli pokazują na to, że kobiety decydują się częściej na auta bezpieczniejsze, niż takie, które z zawrotną prędkością dowiozą je do wyznaczonego celu.

 

 woman2

Mniej wypadków

 

Kolejnym dowodem na to, że to jednak kobiety jeżdżą bezpieczniej od Panów, są statystyki wydziału ruchu drogowego Policji. Według danych pochodzących z 2013 roku, wypadek drogowy wśród wszystkich odnotowywanych, spowodowała co piąta kobieta. Średnio uwzględnionych w statystyce 20% pań prowadzących auta, zachowały nieostrożność na przykład wymuszając pierwszeństwo, nie zachowując bezpiecznej odległości, czy też znacząco przekraczając prędkość.

Dlatego Droga Kobieto, jeżeli jeszcze jakiś mężczyzna śmie powiedzieć Ci, że jesteś niedzielnym kierowcą lub zawalidrogą, pokaż mu figę z makiem. W końcu co złego to nie Ty. A przynajmniej na to masz aż 80 procent szans!

Zamiast przejmować się nieprzychylnymi epitetami ze strony męskiej części populacji, przygotowując się do kolejnej podróży, dowiedz się jak wybrać najlepszą trasę na nawigacji. Panowie niech wiedzą, że nie jesteś z techniką na bakier.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia