Czy kobiety jeżdżą bezpieczniej od mężczyzn?

1
17

Uwaga! Kobieta za kierownicą! Patrz jak parkuje – aaaa… widać, że baba prowadzi! Co na to kobiety? Często chcąc wyjść z twarzą z tych niewygodnych żartów lub komentarzy, nie zwracają na nie w ogóle uwagi, lub same podchwytują dowcipy. Jaka jest prawda? Czy rzeczywiście kobiety jeżdżą gorzej od mężczyzn?

 

Kobiety nie potrzebują adrenaliny

 

Nie da się uniknąć porównywania w tym temacie. Skoro zastanawiamy się, czy rzeczywiście kobiety jeżdżą bezpieczniej, niż mężczyźni, musimy podstawić dwie płcie na przeciwległych szalach.

Mężczyźni śmieją się, że kobiety podczas zakupu samochodu skupiają się na kolorze lakieru karoserii. Auto rzeczywiście ma się jej podobać, ale zdecydowanie bardziej zwracają uwagę na to czy będzie dla nich bezpieczne. Szczególnie jeśli mają przewozić nim swoje dzieci. Dlatego statystyki zbierane przede wszystkim przez Ubezpieczycieli pokazują na to, że kobiety decydują się częściej na auta bezpieczniejsze, niż takie, które z zawrotną prędkością dowiozą je do wyznaczonego celu.

 

 woman2

Mniej wypadków

 

Kolejnym dowodem na to, że to jednak kobiety jeżdżą bezpieczniej od Panów, są statystyki wydziału ruchu drogowego Policji. Według danych pochodzących z 2013 roku, wypadek drogowy wśród wszystkich odnotowywanych, spowodowała co piąta kobieta. Średnio uwzględnionych w statystyce 20% pań prowadzących auta, zachowały nieostrożność na przykład wymuszając pierwszeństwo, nie zachowując bezpiecznej odległości, czy też znacząco przekraczając prędkość.

Dlatego Droga Kobieto, jeżeli jeszcze jakiś mężczyzna śmie powiedzieć Ci, że jesteś niedzielnym kierowcą lub zawalidrogą, pokaż mu figę z makiem. W końcu co złego to nie Ty. A przynajmniej na to masz aż 80 procent szans!

Zamiast przejmować się nieprzychylnymi epitetami ze strony męskiej części populacji, przygotowując się do kolejnej podróży, dowiedz się jak wybrać najlepszą trasę na nawigacji. Panowie niech wiedzą, że nie jesteś z techniką na bakier.