Znane osoby bez prawa jazdy

14425

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Znane osoby bez prawa jazdy
gwiazdy bez prawa jazdy

Gwiazdy bez prawa jazdy czyli znane osoby bez uprawnień bo nigdy ich nie mieli ale niektórzy utracili za alkohol.

Znane osoby bez prawa jazdy. Sprawdźmy, którzy celebryci nie należą do grona kierowców.

Znane osoby bez prawa jazdy - blankiet
gwiazdy bez prawa jazdy

Prawo jazdy to jedna z pierwszych rzeczy, jakie chce posiadać niemal każdy osiemnastolatek. Tuż po „osiemnastce” młodzi ludzie hurtowo zapisują się na kursy prawa jazdy, aby jak najszybciej zdobyć dokument i móc cieszyć się pełną wolnością. Choć prawo jazdy daje nam niezależność, wolność i większe szanse na zdobycie atrakcyjnej pracy, to nadal istnieje duża grupa ludzi, którzy nie potrafią i nie chcą nauczyć się jeździć. Do tego grona zalicza się również wielu celebrytów, których doskonale znamy z filmów, gazet i skandali. Znane osoby bez prawa jazdy? Sprawdźmy, kto mnie ma prawka oraz kto bardzo długo zwlekał ze zdobyciem uprawnień.

Jarosław Kaczyński — Znani polacy bez prawa jazdy

Wymieniając znane osoby bez prawa jazdy, niemal od razu przychodzi do głowy tylko jedno nazwisko: Jarosław Kaczyński. Polityk nie wstydzi się braku tego dokumentu i jak sam przyznaje, nie ma z tego powodu żadnych kompleksów. Czy prawo jazdy nie jest mu potrzebne? Z pewnością „prawko” każdemu ułatwia życie i przyśpiesza załatwianie wielu spraw, chociażby przyśpiesza dojazd do pracy. Prezes PiS wykorzystuje w tym celu służbowe auta, więc tak naprawdę nie odczuwa braku dokumentu. Jarosław Kaczyński pokazuje, że brak prawa jazdy, brak konta bankowego problem z obsługą komputera czy słaba znajomość j. angielskiego nie stanowią dla niego żadnego problemu. Mężczyzna od wielu lat zarządza jedną z największych partii w kraju i z tego, co mówi, nie zamierza dokształcać się w wyżej wymienionych dziedzinach.

Tomasz Jacyków — gwiazdy bez prawa jazdy

Znane osoby bez prawa jazdy - tomasz jacyków
Znani polacy bez prawa jazdy – tomasz jacyków

Dla Tomasza Jacykowa brak prawa jazdy przez ponad 40 lat nie stanowił żadnego problemu. Mężczyzna otwarcie przyznawał się, że nie potrafi prowadzić auta i nie ma czasu, aby wybrać się na kurs prawa jazdy. Co ciekawe, nigdy wcześniej nie prowadził auta oraz nie zastanawiał się nad jego zakupem. Dlaczego w końcu zdecydował się to zmienić? Po prostu stwierdził, że jest to odpowiedni moment i dopiero teraz dorósł do tego, aby zdobyć tę popularna umiejętność. W 2011 roku stylista powiedział, że jest „zdolnym chłopakiem” i na pewno wkrótce zdobędzie dokument. Do momentu zdania egzaminu Tomasz Jacyków nie rozglądał się za zakupem auta i nie interesował się motoryzacją.

Ed Sheeran — Znane osoby bez prawa jazdy

Ed Sheeran to jeden z najbardziej popularnych muzyków nowego pokolenia, Jego piosenki w mgnieniu oka zdobywają pierwsze miejsca list przebojów a płyty sprzedają się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Dwudziestosześcioletni Brytyjczyk dopiero pod koniec 2015 roku zrobił prawo jazdy i kupił swoje pierwsze auto – Mini Coopera. Muzyk zarzekał się, że nigdy nie będzie prowadził auta, ponieważ nie chce tego robić. Jednak kiedy na początku 2015 roku wziął udział w programie Top Gear i miał wypadek (mężczyzna wypadł z trasy i uderzył autem w opony zabezpieczające tor) postanowił nadrobić brak umiejętności i zapisał się na kurs. Obecnie muzyk jeździ już bez większych problemów i bez wypadków.

Edyta Górniak — Znani polacy bez prawa jazdy

Znane osoby bez prawa jazdy Edyta Górniak
gwiazdy bez prawa jazdy Edyta Górniak

Bez wątpienia Edyta Górniak należy do grona najbardziej kontrowersyjnych i najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek. 45-latka uważana jest za jedną z największych polskich gwiazd muzyki POP. Można śmiało powiedzieć, że Edyta Górniak może spełniać wszystkie swoje marzenia, nawet te o najdroższych i najbardziej luksusowych autach. Mimo wielu możliwości kobieta do tej pory nie zrobiła prawa jazdy, ponieważ jak sama przyznaje „nie nadaje się do tego”. Oczywiście za namową znajomych i przyjaciół zdarzało jej się usiąść za kierownicą i próbować prowadzić, jednak nigdy nie zależało jej, aby nauczyć się jeżdżenia autem. Górniak miała wiele propozycji, m.in. od znanych stacji telewizyjnych, aby zrobić prawo jazdy na antenie, jednak nigdy się na to nie zdecydowała.

Daniel Radcliffe — Znane osoby bez prawa jazdy

Znane osoby bez prawa jazdy - Tomas Radcliffe
gwiazdy bez prawa jazdy – Tomas Radcliffe

Odgrywający rolę Harry’ego Pottera Daniel Radcliffe zrobił prawo jazdy niespełna trzy lata temu, kiedy skończył 24 lata. Bardzo możliwe, że w jego przypadku nieposiadanie jednego z najważniejszych uprawnień również związane było z brakiem czasu. Odkąd wcielił się w rolę najbardziej rozpoznawalnego czarodzieja na świecie jego życie zmieniło się o 180 stopni. Młody Brytyjczyk zdał prawko w listopadzie 2014 roku i od tamtej pory bardzo często widziany jest w luksusowych, drogich autach. Widać, że mimo dość długiej zwłoki zaprzyjaźnił się z kierownicą i doskonale poczuł się w roli kierowcy.

Robbie Williams — Znane osoby bez prawa jazdy

Znane osoby bez prawa jazdy Robbie Williams
Znane osoby bez prawa jazdy Robbie Williams

Fakt, że Robbie Williams nie posiada prawa jazdy naprawdę zaskakuje. Mężczyzna nigdy nie wybrał się na kurs i nigdy nawet nie próbował nauczyć się, jak prowadzić auto. Brytyjski muzyk od wielu lat mieszka w Londynie. Jego zdaniem Londyn to jedno z najgorszych miast dla kierowców, ponieważ niemal przez całą dobę miasto jest zatłoczone i zakorkowane. Właśnie z tego powodu Robbie Williams do tej pory nie zdobył prawa jazdy. Z pewnością, gdyby miał dokument i nauczył się jeździć autem, traciłby mnóstwo czasu oraz nerwów na zakorkowanych ulicach Londynu.

W obecnych czasach prawo jazdy jest dla nas nieodzownym elementem naszego życia. Istnieje swego rodzaju społeczny przymus na ukończenie kursu i zdobycie upragnionego dokumentu a osoby, które nie jeżdżą wydają się dziwne i inne. Bardzo często wydaje się, że blokadą w jeżdżeniu autem nie są umiejętności czy strach, lecz pieniądze, które potrzebne są na ukończenie kursu, zdanie egzaminu i kupienie samochodu. Tym bardziej dziwi więc fakt, że jest wiele znanych osób, dla których zainwestowanie środków finansowych w prawko nie jest problemem. Czy fakt, że zwlekają z prawem jazdy lub w ogóle go nie robią sprawia, że są dziwni? Czy cokolwiek tracą? Bez wątpienia utrudniają sobie w ten sposób wiele spraw oraz w dużym stopniu uzależniają się od innych. W wielu przypadkach jest to również inne podejście do życia, które zmotoryzowanym bardzo ciężko zrozumieć.

Przeczytaj również:

Ayrton Senna – kolejna rocznica śmierci legendarnego mistrza

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia