Znane osoby bez prawa jazdy

3
13076
Znane osoby bez prawa jazdy

Znane osoby bez prawa jazdy. Sprawdźmy, którzy celebryci nie należą do grona kierowców.

Znane osoby bez prawa jazdy - blankiet
Znane osoby bez prawa jazdy

Prawo jazdy to jedna z pierwszych rzeczy, jakie chce posiadać niemal każdy osiemnastolatek. Tuż po „osiemnastce” młodzi ludzie hurtowo zapisują się na kursy prawa jazdy, aby jak najszybciej zdobyć dokument i móc cieszyć się pełną wolnością. Choć prawo jazdy daje nam niezależność, wolność i większe szanse na zdobycie atrakcyjnej pracy, to nadal istnieje duża grupa ludzi, którzy nie potrafią i nie chcą nauczyć się jeździć. Do tego grona zalicza się również wielu celebrytów, których doskonale znamy z filmów, gazet i skandali. Znane osoby bez prawa jazdy? Sprawdźmy, kto mnie ma prawka oraz kto bardzo długo zwlekał ze zdobyciem uprawnień.

Jarosław Kaczyński — Znane osoby bez prawa jazdy

Wymieniając znane osoby bez prawa jazdy, niemal od razu przychodzi do głowy tylko jedno nazwisko: Jarosław Kaczyński. Polityk nie wstydzi się braku tego dokumentu i jak sam przyznaje, nie ma z tego powodu żadnych kompleksów. Czy prawo jazdy nie jest mu potrzebne? Z pewnością “prawko” każdemu ułatwia życie i przyśpiesza załatwianie wielu spraw, chociażby przyśpiesza dojazd do pracy. Prezes PiS wykorzystuje w tym celu służbowe auta, więc tak naprawdę nie odczuwa braku dokumentu. Jarosław Kaczyński pokazuje, że brak prawa jazdy, brak konta bankowego problem z obsługą komputera czy słaba znajomość j. angielskiego nie stanowią dla niego żadnego problemu. Mężczyzna od wielu lat zarządza jedną z największych partii w kraju i z tego, co mówi, nie zamierza dokształcać się w wyżej wymienionych dziedzinach.

Tomasz Jacyków — Znane osoby bez prawa jazdy

Znane osoby bez prawa jazdy - tomasz jacyków
Znane osoby bez prawa jazdy – tomasz jacyków

Dla Tomasza Jacykowa brak prawa jazdy przez ponad 40 lat nie stanowił żadnego problemu. Mężczyzna otwarcie przyznawał się, że nie potrafi prowadzić auta i nie ma czasu, aby wybrać się na kurs prawa jazdy. Co ciekawe, nigdy wcześniej nie prowadził auta oraz nie zastanawiał się nad jego zakupem. Dlaczego w końcu zdecydował się to zmienić? Po prostu stwierdził, że jest to odpowiedni moment i dopiero teraz dorósł do tego, aby zdobyć tę popularna umiejętność. W 2011 roku stylista powiedział, że jest „zdolnym chłopakiem” i na pewno wkrótce zdobędzie dokument. Do momentu zdania egzaminu Tomasz Jacyków nie rozglądał się za zakupem auta i nie interesował się motoryzacją.

Ed Sheeran — Znane osoby bez prawa jazdy

Ed Sheeran to jeden z najbardziej popularnych muzyków nowego pokolenia, Jego piosenki w mgnieniu oka zdobywają pierwsze miejsca list przebojów a płyty sprzedają się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Dwudziestosześcioletni Brytyjczyk dopiero pod koniec 2015 roku zrobił prawo jazdy i kupił swoje pierwsze auto – Mini Coopera. Muzyk zarzekał się, że nigdy nie będzie prowadził auta, ponieważ nie chce tego robić. Jednak kiedy na początku 2015 roku wziął udział w programie Top Gear i miał wypadek (mężczyzna wypadł z trasy i uderzył autem w opony zabezpieczające tor) postanowił nadrobić brak umiejętności i zapisał się na kurs. Obecnie muzyk jeździ już bez większych problemów i bez wypadków.

Edyta Górniak — Znane osoby bez prawa jazdy

Znane osoby bez prawa jazdy Edyta Górniak
Znane osoby bez prawa jazdy Edyta Górniak

Bez wątpienia Edyta Górniak należy do grona najbardziej kontrowersyjnych i najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek. 45-latka uważana jest za jedną z największych polskich gwiazd muzyki POP. Można śmiało powiedzieć, że Edyta Górniak może spełniać wszystkie swoje marzenia, nawet te o najdroższych i najbardziej luksusowych autach. Mimo wielu możliwości kobieta do tej pory nie zrobiła prawa jazdy, ponieważ jak sama przyznaje „nie nadaje się do tego”. Oczywiście za namową znajomych i przyjaciół zdarzało jej się usiąść za kierownicą i próbować prowadzić, jednak nigdy nie zależało jej, aby nauczyć się jeżdżenia autem. Górniak miała wiele propozycji, m.in. od znanych stacji telewizyjnych, aby zrobić prawo jazdy na antenie, jednak nigdy się na to nie zdecydowała.