GITD bezprawnie wystawia mandaty i o tym wie!

7841

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fotoradar

W dniu 25 kwietnia 2016 r. wszedł w życie Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 14 lipca 2015 r., w którym stwierdzono, że  art. 129g ust. 4 ustawy z 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (dalej Prd), jest niezgodny z Konstytucją RP. GITD bezprawnie wystawia mandaty – zapraszamy do lektury.

GITD bezprawnie wystawia mandaty – Pismo

Postanowienie wyżej ukazane, przedstawia przyznanie się przez GITD, że nie ma uprawnień do wzywania właścicieli pojazdów do wskazania osoby użytkującej w tej chwili samochód (kierującego) i do karania mandatami. By żądać, karać lub wnosić o ukaranie, trzeba najpierw wszcząć postępowanie, do którego wszczynania GITD nie ma uprawnień. Dotyczy to m.in. mandatów z fotoradarów, monitoringu wjazdu na czerwonym świetle, czy odcinkowego pomiaru prędkości.

Główna Inspekcja Transportu Drogowego ma prawo do obsługi wyżej wymienionych urządzeń, ale nie może przetwarzać naszych danych osobowych i prosić o wskazywanie innych kierujących.

Nasz zaprzyjaźniony portal Anuluj Mandat o tym również napisał:

https://anuluj-mandat.pl/post/gitd-oficjalnie-przyznaje-ze-nie-ma-uprawnien-do-karania-mandatami

A nawet dostał odpowiedź od GITD:

https://anuluj-mandat.pl/post/gitd-wzywa-do-sprostowania-a-potem-jest-winny-anuluj-mandatpl-pieniadze

GITD bezprawnie wystawia mandaty – organ uprawniony?

GITD bezprawnie wystawia mandaty - fotoradar
GITD bezprawnie wystawia mandaty – fotoradar

W polskim prawie nie ma instytucji wszczynania sprawy o wykroczenie przez sąd z urzędu. Zawsze musi być na odwrót. Takie postępowanie zostaje wszczęte przez organ uprawniony, które w końcowym etapie kończy się ukaraniem mandatem (od którego możemy się też odwoływać w trybie nadzwyczajnym w ciągu 7 dni do sądu). Przy zwykłym musi się skończyć albo wnioskiem o ukaranie do sądu albo umorzeniem. Bez poprawnego wszczęcia postępowania, organy nie mogą ustalać sprawców, wzywać świadków, żądać wskazania, czy pisać wniosków o ukarania. Tym bardziej wręczać mandaty, czy je umarzać.

Wychodzi na to, że póki uprawnienia GITD nie zostaną zmienione, bądź inaczej napisane, wszystkie wezwania do wskazania, przesłuchania świadka i mandaty nakładane były od ponad roku bezprawnie.

Dziwne, że nie za dużo mediów wypowiada się w tym temacie, a prawda jest taka, że w sprawie wezwań GITD jeżeli ktoś skorzysta z naszych porad i porad, a nawet wzorów gotowych dokumentów na Anuluj Mandat, ma obecnie 100% szans na uniknięcie grzywny. Jesteśmy ciekawi, kiedy zostanie ta kwestia unormowana, ponieważ już od roku możemy z Główną Inspekcją Transportu Drogowego dyskutować i odmawiać.

Anuluj Mandat Sprawdzanie punktów karnych w sieci, czy bezpieczne? – audycja Anuluj Mandat

przeczytaj jak anulować mandat z fotoradaru

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia